Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

Android İçin iMessage Gelecek Mi?

Apple şirketinin kendi ekosisteminde popüler bir durumda olan mesajlaşma servislerinden iMessage’ın Android cihazlara gelecek olduğu iddiası ortaya atıldı.

Android İçin iMessage Gelecek Mi?
15 Haziran 2016 - 11:20 'de eklendi ve 87 kez görüntülendi.

Apple şirketinin kendi ekosisteminde popüler bir durumda olan mesajlaşma servislerinden iMessage’ın Android cihazlara gelecek olduğu iddiası ortaya atıldı.

Apple şirketinin dünya çapında yer alan Mac OS X ve de iOS cihazlara sahip bulunan kullanıcıları tarafından kullanılıyor olan ve de büyük bir kitlenin tarafından fazlası ile sevilen mesajlama sistemlerinden iMessage, geçtiğimiz ay içerisinde bboyairwreck isimli geliştiricinin tarafından PieMessage uygulaması aracılığıyla Android kullanıcılarına sunulmuş idi.

Fakat, kurulum aşamasının fazlası ile karışık olması ve de stabil bir çalışma sağlayamaması sebebinden dolayı bu uygulama kullanıcıların beğenisini hiç bir şekilde kazanamadı.

MacDailyNews sitesinin tarafından elde edilmiş olan özel bir rapora göre Apple şirketi, Pazartesi gününde başlayacak olan WWDC 2016 isimli etkinliğinde Android kullanıcılarına iMessage uygulamasını resmi bir şekilde duyuracak.

Şuan için yalnızca iPhone ile birlikte iPad, Mac ve de iPod touch cihazlar içerisinde kullanılabilen iMessage’ın Android cihazlara gelecek olması, Apple şirketinin yazılımsal tarafta da kendi donanımlarının dışına yavaş yavaş çıkmaya başlamış olduğunu gösteriyor.

Zira, geçtiğimiz aylar içerisinde firma Apple Music ve de kullanıcıların iPhone’a geçmesini kolaylaştıran Move to iOS isimli uygulamasını, Android telefon kullanıcılarına sunmuş idi.

Shiftdelete’in yapmış olduğu haberine göre öte yandan analistler Apple şirketinin, iMessage’ı kendi ekosisteminin dışarısına açmasında en büyük etkenlerden bir tanesi olarak Google I/O etkinliği kapsamında duyurulan mesajlaşma uygulamalarından Allo gibi servislerin son günler içinde çoğalmaya başlamasının olduğunu belirtmekte.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER