Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

Evde Detoks

Vücudu toksinlerden arındırmak maksadı ile en ideal yöntem kesinlikle detoks. İşte su tüketiminizi çoğaltarak vücudunuzu arındırabilecek tüyolar…

Evde Detoks
27 Haziran 2016 - 7:03 'de eklendi ve 100 kez görüntülendi.

Vücudu toksinlerden arındırmak maksadı ile en ideal yöntem kesinlikle detoks. İşte su tüketiminizi çoğaltarak vücudunuzu arındırabilecek tüyolar…

Metabolizmamız çoğu zamanlarda kirli hava ve de yanlış beslenme düzeni sebebi ile toksik maddelerle karşı karşıya kalmaktadır. Bu alışkanlıklarımızı devam ettirmeyi kesmedikçe toksik maddeler vücudumuzda birikmeye başlar ve de bağışıklık sistemimizi çok kötü bir şekilde zayıflatır. Bunun sonucu olarak ise yorgunluk ve de hastalık gibi şikayetler ile karşı karşıya kalabiliriz.

Vücudumuzu istenmeyen bir takım maddelerden arındırma ve de güçlendirmenin yolu ise düzenli aralıklar ile detoks yapmaktan geçmektedir. Detoksu vücudunuzdan belli bir takım sinyaller aldığınızda uygulayabilirsiniz. Kas ağrıları ile birlikte hazımsızlık, uykusuzluk sorunu, şişlikler, ödem şikayetleri, kabızlık problemi ve de sivilce problemleri gibi sorunlarınız çoğaldıysa detoks yapma zamanınız gelmiş anlamına gelmektedir. Sindirim ile ortaya çıkmış olan toksik maddeler vücutta karaciğer tarafından dışarı atılmaktadır. Bu sebep ile karaciğer dostu konumunda olan yiyecekler detoks menünüzde mutlaka bulunmalıdır.

Detoks yapmayı istiyorsanız aç kalmak yerine dengeli ve de sağlıklı beslenme yöntemlerine kesinlikle yönelmelisiniz. Aç kalıp vücudunuza daha fazla zarar vermiş olabilirsiniz. Oysa ki detoks için bile vücudunuzun bir takım besinlere ihtiyacı bulunmaktadır. Bu sebep ile uzman bir diyetisyene danışıp size özel bir detoks diyeti hazırlamasını da isteyebilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER