Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

İnternet Niçin Yavaşladı

Türkiye’nin bazı bölgeleri içerisinde internet erişiminde bir problem yaşanıyor.

İnternet Niçin Yavaşladı
15 Haziran 2016 - 19:18 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.

Türkiye’nin bazı bölgeleri içerisinde internet erişiminde bir problem yaşanıyor. Problemin, yurtdışındaki fiber altyapısında oluşan bir arızadan dolayı kaynaklandığı da bildirildi. Bugün saat 15.00 itibari ile Google, Gmail ve de YouTube gibi internet sitelerine erişimde problemler yaşandı.

Bazı operatörlerden hizmet almakta olan aboneler, bu sitelere hiç bir şekilde giremedi. Bazı aboneler ise internet hızının yavaşlamış olduğu şikayetinde bulundu.

Sosyal medya üzerinde Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın bir erişim engeli kararı sebebi ile sorun yaşandığı mesajları da paylaşıldı. Fakat edinilmiş olan özel bilgilere göre, yurtdışı fiber hatlardaki bir kopma sebebi ile bazı bölgeler içerisinde internet hızında yavaşlama meydana gelmiş olduğu da öğrenildi..

RİB’in erişim engelleme kararı ise, bir tane internet sitesinin müstehcenlik içermekte bulunan tek bir içeriğine yönelik olarak alınmış. Fiber altyapıda yaşanmış olan bu teknik sorunun bir saat içerisinde giderilecek olduğu da yine açık bir şekilde belirtildi.

İnternetteki yaşanmakta olan bu problemi çeşitli sosyal medya platformlarında dile getirmekte bulunan kullanıcılar, Facebook ile beraber YouTube ve de Google’a erişimin fazlası ile yavaşladığından şikayet etmekte.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER