Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

Kahve Sevenlere Müjde!

Artık kahve içen arkadaşlarına, akrabasına ya da dostuna kahve zararlı kanser yapıyor gibi söylemleri kullanmak tamamen yersiz olacak..

Kahve Sevenlere Müjde!
18 Haziran 2016 - 15:10 'de eklendi ve 91 kez görüntülendi.

Artık kahve içen arkadaşlarına, akrabasına ya da dostuna kahve zararlı kanser yapıyor gibi söylemleri kullanmak tamamen yersiz olacak.. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yapmış olduğu çok detaylı durumdaki özel araştırmasının sonuçlarına göre kahve tüketimin kansere hiç bir şekilde sebep olmadığını resmi bir şekilde kanıtlayarak açıkladı..

DSÖ’nin Uluslararası Kanser Araştırmalarının Ajansı, kahvenin kansere yol açmakta olduğuna yönelik ”yeteri kadar kanıt bulunmamakta olduğunu” yapmış olduğu resmi bir açıklaması içerisinde açık olarak bildirdi.
Ancak çok sıcak bir durumda tüketilmekte olan bütün içeceklerin belirli bir süre sonrasında gırtlak kanserine ne olabileceği de açıklama içerisinde yerini aldı.

Yaklaşık olarak 1.000 tanenin üstünde detaylı bir şekilde gerçekleştirilmiş olan çalışmanın hemen sonrasında kahvenin kansere yol açmakta olan ürünler listesinde hiç bir şekilde sınıflandırılamayacak olduğu da resmi olarak belirtildi. Fakat örgüt çalışmasının kapsamında, çok sıcak bir şekilde tüketimi gerçekleştirilmekte olan içeceklerin gırtlak kanserine yol açmasının riskine ise dikkatleri çekmeyi de hiç bir şekilde ihmal etmedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER