Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

Whatsapp İçin Büyük Yenilikler

Müzik paylaşımı önümüzdeki dönem içerisinde anında mesajlaşma uygulamalarının göz dikmiş olduğu alanlardan bir tanesi konumunda olacak.

Whatsapp İçin Büyük Yenilikler
25 Haziran 2016 - 17:06 'de eklendi ve 106 kez görüntülendi.

Müzik paylaşımı önümüzdeki dönem içerisinde anında mesajlaşma uygulamalarının göz dikmiş olduğu alanlardan bir tanesi konumunda olacak. Facebook Messenger ve de iMessage içerisinde gördüğümüz paylaşım özelliklerine yeni bir cevap ise WhatsApp’tan geldi.

1 milyarın üstünde bulunan aylık aktif kullanıcı sayısı ile dünyanın en popüler mesajlaşma servisi konumunda bulunan WhatsApp, kullanıcılarına çok daha gelişmiş özellikler sunabilmek amacı ile testlerini devam ettiriyor. Video görüşme ve de mesajlarda alıntılar yapabilme gibi özellikleri sunmanın konusunda önemli mesafeler kaydetmeyi başaran servis, beta sürümleri ile kullanıcılarını beklemekte olan yeniliklerin de ipucunu da veriyor. Facebook’un sahibi konumunda olduğu mesajlaşma platformunun en son beta sürümü, kullanıcıların hoşuna gidebilecek küçük ancak çok ilginç özellikler barındırmakta.

Söz konusu olan bu özellikler arasında göze ilk önce müzik paylaşımının kolaylaştırılması çarpmakta. Kullanıcılar, gelecek sürümler ile beraber akıllı telefonlarında yer alan şarkılarını WhatsApp aracılığı ile daha rahat bir şekilde paylaşabilecek. Android kullanıcıları amacı ile hali hazırda mümkün bulunan bu olanak, önümüzdeki sürümler içerisinde iPhone kullanıcılarına da sunulmuş olacak.

Ayrıca çevrim içi bir şekilde müzik platformu olarak Apple Music’i tercih etmekte olanlar, WhatsApp üstünde şarkı bağlantısını iletebilecek. Şarkılar sohbet ekranı içerisinde albüm kapak fotoğrafının eşliğinde gösterilecek. Ekranda görülmekte olan müzik ikonuna dokunulduğunda ise gönderilen şarkı, WhatsApp’tan hiç bir şekilde çıkmadan rahatça dinlenebilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER