Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

15 Sene Daha Devam Edecek

Kentsel dönüşüm ile beraber Kadıköy ilçesi şantiye alanına dönmüş bir durumda.

15 Sene Daha Devam Edecek
15 Haziran 2016 - 13:00 'de eklendi ve 97 kez görüntülendi.

Kentsel dönüşüm ile beraber Kadıköy ilçesi şantiye alanına dönmüş bir durumda. 1200 tane inşaatın devam ettiği bölgede kule vinçler ve hafriyat kamyonları günlük hayatı olumsuz olarak etkiler iken, dönüşümün 15 sene daha devam edecek olması büyük bir endişe yaratmakta. Plansız olan dönüşüm süreci hem Kadıköy’den Maltepe ilçesine kadar olan bölgeyi hem ise burada yaşamakta olanları çok yordu.

İstanbul ili içerisinde kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşanmakta olduğu ilçelerin ilk sırasında Kadıköy gelmekte. Kadıköy ve Maltepe arasında kalmakta olan yüksek değere sahip bölgeler son aylar içerisinde tam bir şantiye alanına dönmüş durumda. Bölge içerisinde her sokakta birden daha fazla inşaat alanı görmek olanaklı.

Koca bir tane şantiye alanında yaşamak mecburiyetinde kalan bölge sakinleri ise durumdan çok rahatsız. Geçtiğimiz haftalar içerisinde İstanbul Serbest Mimarları Derneği (İstanbulSMD) ve de Türk Ytong kentsel dönüşümler konusunda sosyal sorumluluk projesine imzasını attı ve vatandaşlara dönüşüm süreci içerisinde destek olmak amacıyla ‘‘Sarı Işık; Kentsel Dönüşüme Hazırlan” ismine sahip bir tane kitap hazırlandı. Bu çalışmaya göre bölge içerisinde aynı anda devam ediyor olan 1200 tane inşaat mevcut. Üstelik inşaat sürecinin 15 sene daha devam etmesi bekleniyor. Bu ise bir iyileştirme olmaz ise bölge halkının uzun seneler boyunca şantiye içinde yaşayacak olduğu anlamına geliyor. Bölgenin sakinleri gürültü ve de hava kirliliği, büyük iş makinelerinin yolları kapıyor olması ve bütün bunların yarattığı güvenlik problemlerine bir çözüm bekliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER