15 Sene Daha Devam Edecek

Kentsel dönüşüm ile beraber Kadıköy ilçesi şantiye alanına dönmüş bir durumda.

575ec7ee67b0a934f42b350d

Kentsel dönüşüm ile beraber Kadıköy ilçesi şantiye alanına dönmüş bir durumda. 1200 tane inşaatın devam ettiği bölgede kule vinçler ve hafriyat kamyonları günlük hayatı olumsuz olarak etkiler iken, dönüşümün 15 sene daha devam edecek olması büyük bir endişe yaratmakta. Plansız olan dönüşüm süreci hem Kadıköy’den Maltepe ilçesine kadar olan bölgeyi hem ise burada yaşamakta olanları çok yordu.

İstanbul ili içerisinde kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşanmakta olduğu ilçelerin ilk sırasında Kadıköy gelmekte. Kadıköy ve Maltepe arasında kalmakta olan yüksek değere sahip bölgeler son aylar içerisinde tam bir şantiye alanına dönmüş durumda. Bölge içerisinde her sokakta birden daha fazla inşaat alanı görmek olanaklı.

Koca bir tane şantiye alanında yaşamak mecburiyetinde kalan bölge sakinleri ise durumdan çok rahatsız. Geçtiğimiz haftalar içerisinde İstanbul Serbest Mimarları Derneği (İstanbulSMD) ve de Türk Ytong kentsel dönüşümler konusunda sosyal sorumluluk projesine imzasını attı ve vatandaşlara dönüşüm süreci içerisinde destek olmak amacıyla ‘‘Sarı Işık; Kentsel Dönüşüme Hazırlan” ismine sahip bir tane kitap hazırlandı. Bu çalışmaya göre bölge içerisinde aynı anda devam ediyor olan 1200 tane inşaat mevcut. Üstelik inşaat sürecinin 15 sene daha devam etmesi bekleniyor. Bu ise bir iyileştirme olmaz ise bölge halkının uzun seneler boyunca şantiye içinde yaşayacak olduğu anlamına geliyor. Bölgenin sakinleri gürültü ve de hava kirliliği, büyük iş makinelerinin yolları kapıyor olması ve bütün bunların yarattığı güvenlik problemlerine bir çözüm bekliyor.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER