2. Dönem Teog sınavına günler kala velilerimizin yapabilecekleri

2

TEOG Sınavı Nezaman Yapılacak

Takvimlerimiz 10 Nisan’ ı gösterirken, Teog un 2. basamağının yapılacağı 27-28 Nisan 2016‘ ya sayılı günler kaldı. Bir ders çalışma maratonunun sonuna yaklaşmak üzereyiz. Havaların da artık giderek ısınması nedeni ile çocuklar ders çalışmaya konsantre olmakta biraz daha zorlanıyor olabilir

TEOG Sınavına az bir zaman kalmışken aileler neler yapabilir

Anne ve babaların üzerine düşen görevlerden birisi zaten bütün bir dönem ders çalışan, yorulan üzerinde sürekli sınav baskısını hisseden çocuklarımıza biraz daha sabırla yaklaşabilmek. Artık günler kala gittikçe yükselen stresleri karşısında çocuklarımıza destek olabilmek. Sınav sonucunda istediği ölçüde başarılı olamayacağı kaygısı taşıyan çocuğumuzla onun kendisini daha iyi hissedeceği şeklide konuşmalar yapabilmek. Yaklaşık üç hafta kadar ders çalışma motivasyonunu kaybetmemesini sağlamak, bu konu da gerekli önlemler alabilmek. Ve tabi ki bütün bunları yaparken yine çocuğun üzerinde psikolojik bir baskı oluşturmamaya gayret etmek.

Düzenli ve disiplinli ders çalışmanın başarıyı getireceğini unutmadan Teog a girecek öğrencilere şimdiden başarılar dileriz.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER