Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

2 Ülkenin Arasındaki Büyük Anlaşma

Enerji ve de Tabii Kaynaklar Bakanı görevinde bulunan Albayrak ile Çin Ulusal Enerji İdaresinin Direktörü görevinde bulunan Bekri, iki ülkenin arasında nükleer enerji alanlarında iş birliğine yönelik mutabakat zaptını imzaladılar

2 Ülkenin Arasındaki Büyük Anlaşma
29 Haziran 2016 - 20:41 'de eklendi ve 103 kez görüntülendi.

Enerji ve de Tabii Kaynaklar Bakanı görevinde bulunan Albayrak ile Çin Ulusal Enerji İdaresinin Direktörü görevinde bulunan Bekri, iki ülkenin arasında nükleer enerji alanlarında iş birliğine yönelik mutabakat zaptını imzaladılar. Zaptın kapsamının ise nükleer teknolojiler ve de nükleer iş birliğinin karşılıklı bir şekilde geliştirilmesi olduğu açıklandı.

Çin’in başkenti Pekin’de gerçekleştirilen G20 Enerji Bakanlarının Toplantısı için sabah bu ülkeye gelmiş olan Bakan görevindeki Albayrak, toplantının açılış seremonisine de katılım gerçekleştirdi. Aile fotoğrafı ve de açılış oturumunun hemen sonrasında Albayrak, bir dizi ikili görüşmelerini gerçekleştirdi.

Albayrak buradaki ilk görüşmesini Avrupa Birliği Komisyonu Enerji ve de İklim Komiseri görevindeki Miguel Aries Canete ile gerçekleştirdi. Canete ise, konuşmasının en başında dün İstanbul ili içerisinde gerçekleşen terör saldırısını lanetledi, yaşamış olduğu derin üzüntüyü de dile getirdi.

Görüşme kapsamında Türkiye ve de Avrupa Birliği’nin arasındaki enerji iş birliği ve özellikle de enerji faslı ele alındı. Albayrak daha sonra, Canete’nin ardından sırası ile Uluslararası Enerji Ajansının İcra direktörü görevindeki Fatih Birol ve de Japonya Devlet Bakanı görevindeki Tasuga Takegi ile de bir araya geldi. Takegi ise Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen saldırıyı lanetledi ve Albayrak’ın nezdinde Türk halkına taziyelerini ilettiğini açıkladı.
Albayrak’ın en son görüşmesi ise Çin’in Ulusal Enerji İdaresinin Direktörü görevindeki Nur Bekri ile oldu. İki tane bakan bu görüşmede önemli bir anlaşmaya imzalarını attı. İki ülkenin arasında nükleer teknolojiler ve de iş birliğinin karşılıklı geliştirilmesine yönelik mutabakatı imzalama kararı aldılar. İki bakanın öte yandan, güçlü iş birliğinin enerjinin öteki alanlarına da yansıtılması konularında ortak fikir benimsemekte oldukları ifade edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER