Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

3 Milyon Liralık Bir Dava Açtı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Houston Eyaleti içerisinde yaşamını devam ettiren Katherine Mize ünlü bir tane kahve mağazasından kahve satın aldı.

3 Milyon Liralık Bir Dava Açtı
24 Haziran 2016 - 13:02 'de eklendi ve 78 kez görüntülendi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Houston Eyaleti içerisinde yaşamını devam ettiren Katherine Mize ünlü bir tane kahve mağazasından kahve satın aldı. Fakat kahvelerden bir tanesini alırken elinden bir anda kaydı, çalışan ise kahveyi yakalayarak karton bardağı sıkınca bütün kahve kadını yaktı. Kadın acı içerisinde çığlık çığlığa bağırır iken hiçbir tane çalışan da kendisine hiç bir şekilde yardım etmedi.

Mize açıklamasında, ”Durumum o kadar kötü haldeydi ki derilerim yerlere dökülmekteydi. Yattığım çarşaf komple deri olmuştu. Yanmış olan bölgelerimde hiç bir şekilde deri kalmamıştı.” ifadelerine yer verdi.

13 Haziran 2014 senesi içerisinde kahve almak için araba ile yanaştığı dükkanda kahveden ötürü üstü yanan hatta arabasının koltukları bile yanan kadın çalışanların hiç bir tanesini kendisine yardım etmediğini açıkladı.

200 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında yani yaklaşık olarak 3 milyon Liralık bir tazminat alması gerektiğini açıklayan Mize dava gerekçesi olarakta ”Mağazanın çalışan personelini yeterince eğitmediğini ve de içenlere zarar verebilecek tehlikede bir sıcaklıkta kahve üretimi gerçekleştirdiklerini” açık olarak belirtti.

1 sene boyunca yataktan hiç bir şekilde kalkamayan, 2 sene süresince de tedavisi devam eden genç kadının vücudunda halen yanık izleri durmakta.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER