3 Milyon Liralık Bir Dava Açtı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Houston Eyaleti içerisinde yaşamını devam ettiren Katherine Mize ünlü bir tane kahve mağazasından kahve satın aldı.

576cd0e218c77350d4c3ef22

Amerika Birleşik Devletleri’nin Houston Eyaleti içerisinde yaşamını devam ettiren Katherine Mize ünlü bir tane kahve mağazasından kahve satın aldı. Fakat kahvelerden bir tanesini alırken elinden bir anda kaydı, çalışan ise kahveyi yakalayarak karton bardağı sıkınca bütün kahve kadını yaktı. Kadın acı içerisinde çığlık çığlığa bağırır iken hiçbir tane çalışan da kendisine hiç bir şekilde yardım etmedi.

Mize açıklamasında, ”Durumum o kadar kötü haldeydi ki derilerim yerlere dökülmekteydi. Yattığım çarşaf komple deri olmuştu. Yanmış olan bölgelerimde hiç bir şekilde deri kalmamıştı.” ifadelerine yer verdi.

13 Haziran 2014 senesi içerisinde kahve almak için araba ile yanaştığı dükkanda kahveden ötürü üstü yanan hatta arabasının koltukları bile yanan kadın çalışanların hiç bir tanesini kendisine yardım etmediğini açıkladı.

200 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında yani yaklaşık olarak 3 milyon Liralık bir tazminat alması gerektiğini açıklayan Mize dava gerekçesi olarakta ”Mağazanın çalışan personelini yeterince eğitmediğini ve de içenlere zarar verebilecek tehlikede bir sıcaklıkta kahve üretimi gerçekleştirdiklerini” açık olarak belirtti.

1 sene boyunca yataktan hiç bir şekilde kalkamayan, 2 sene süresince de tedavisi devam eden genç kadının vücudunda halen yanık izleri durmakta.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER