Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

A101 O Marketleri satın Alıyor

Perakende sektörü içerisinde hareketlilik devam ediyor, geçtiğimiz günler içinde Tesco Kipa’nın Migros grubuna satışı sonrasında yeni bir satın alma planı da resmi olarak açıklandı.

A101 O Marketleri satın Alıyor
29 Haziran 2016 - 20:02 'de eklendi ve 100 kez görüntülendi.

Perakende sektörü içerisinde hareketlilik devam ediyor, geçtiğimiz günler içinde Tesco Kipa’nın Migros grubuna satışı sonrasında yeni bir satın alma planı da resmi olarak açıklandı. 210 tane şubesi yer alan Semt Çağrı Marketleri, A101’e satılacak.

Taraflar arasında yürütülmekte olan görüşmeler sonrasında artık anlaşmaya varıldı. Son kararı ise Rekabet Kurumu söylemiş olacak. Kurum’a yapılmış olan bildirime yönelik ”Bildirim konusu olan işlem, Semt Marketçilik Lojistik İnşaat Sanayi ve de Tic. A.Ş.’nin tarafından işletilmekte bulunan süpermarketlerin kiracılık haklarının ve de bir takım demirbaşlarının, Yeni Mağazacılık A.Ş.’nin tarafından devralınmasına yöneliktir” ifadelerine yer verildi..

Semt Marketçilik ise, faaliyetlerine mayıs 2012 senesi içerisinde başladı. İndirim (discoun) marketçiliğinin alanında faaliyet göstermekte olan şirketin 210 tane mağazası var. Kara Ailesi’nin sahip bir durumda olduğu Çağrı Hipermarketleri’nin ise satış planlarının dışında olduğu açık bir şekilde öğrenildi.

Tamamı İstanbul ili içerisinde yer alan Çağrı Hipermarketlerinin sayısının 45 tane olduğu öğrenildi.
Semt Çağrı mağazalarını satın almış olan A101’in sahibi ise Aydın Ailesi. Aydın Örme ise, ailenin en fazla bilinen şirketi konumunda idi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER