A101 O Marketleri satın Alıyor

Perakende sektörü içerisinde hareketlilik devam ediyor, geçtiğimiz günler içinde Tesco Kipa’nın Migros grubuna satışı sonrasında yeni bir satın alma planı da resmi olarak açıklandı.

5772766ec03c0e565cbf20c2

Perakende sektörü içerisinde hareketlilik devam ediyor, geçtiğimiz günler içinde Tesco Kipa’nın Migros grubuna satışı sonrasında yeni bir satın alma planı da resmi olarak açıklandı. 210 tane şubesi yer alan Semt Çağrı Marketleri, A101’e satılacak.

Taraflar arasında yürütülmekte olan görüşmeler sonrasında artık anlaşmaya varıldı. Son kararı ise Rekabet Kurumu söylemiş olacak. Kurum’a yapılmış olan bildirime yönelik ”Bildirim konusu olan işlem, Semt Marketçilik Lojistik İnşaat Sanayi ve de Tic. A.Ş.’nin tarafından işletilmekte bulunan süpermarketlerin kiracılık haklarının ve de bir takım demirbaşlarının, Yeni Mağazacılık A.Ş.’nin tarafından devralınmasına yöneliktir” ifadelerine yer verildi..

Semt Marketçilik ise, faaliyetlerine mayıs 2012 senesi içerisinde başladı. İndirim (discoun) marketçiliğinin alanında faaliyet göstermekte olan şirketin 210 tane mağazası var. Kara Ailesi’nin sahip bir durumda olduğu Çağrı Hipermarketleri’nin ise satış planlarının dışında olduğu açık bir şekilde öğrenildi.

Tamamı İstanbul ili içerisinde yer alan Çağrı Hipermarketlerinin sayısının 45 tane olduğu öğrenildi.
Semt Çağrı mağazalarını satın almış olan A101’in sahibi ise Aydın Ailesi. Aydın Örme ise, ailenin en fazla bilinen şirketi konumunda idi.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER