Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

ABD Büyükelçiliği’nden yeni uyarı

ABD Büyükelçiliği’nden yeni uyarı
10 Nisan 2016 - 10:14 'de eklendi ve 120 kez görüntülendi.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, kendi resmi web sitesinden yayımladığı duyuruda ABD vatandaşlarını ‘tehditlere’ karşı uyardı.

‘USA yurtdaşlarına Acil Durum Mesajı’ başlığıyla yapılan duyuruda “başta İstanbul ve Antalya’daki meydanlar ve rıhtımlar olmak üzere turistik bölgelerde inandırıcı tehditler var” dendi. “Bu bölgelerin yakınlarındaysanız, çok dikkat edin. Kişisel güvenliğiniz için yerel medyayı takip etmenizi tavsiye ederiz” mesajı verildi.

Israil Büyükelçiliği Vatandaşlarına Ne gibi bir uyarı yapmıştı

ABD Ankara büyükelçiliğinin açıklamasından bir gün önce de İsrail büyükelçilğinin vatandaşlarına Türkiye’yi en kısa sürede terk edin uyarısı gelmişti. ABD Ankara büyükelçiliğinin 11 Mart Ankara saldırısı öncesinde de bu şekilde açıklama yapmış olması  ve iki ülkeden gelen istihbari açıklamalar kafaları karıştırdı.

Özellikle Türk polis teşkilatının kuruluşunun 171. yılı kutlamaları kapsamında etkinlik yapılacak alanlar başta olmak üzre insan yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde güvenlik önlemleri artırıldı. Özellikle vapur iskeleleri  meydanlar şehitlikler ve konsolosluk binaları ve civarlarında denetimler sıkılaştırıldı. Pek çok sayıda sivil ve resmi polisin görev almasıyla bu bölgelerde adeta kuş uçurtulmayacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER