Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

App Store’de Değişikliğe Gidiliyor

Apple şirketi, uygulama mağazası olan App Store’da bir takım önemli değişiklikler yapacak!

App Store’de Değişikliğe Gidiliyor
15 Haziran 2016 - 10:20 'de eklendi ve 77 kez görüntülendi.

Apple şirketi, uygulama mağazası olan App Store’da bir takım önemli değişiklikler yapacak!

İddialara göre ise Apple şirketi, mobil uygulama mağazası olan App Store üstünden ücretli bir şekilde sunulan uygulamalarda bir takım küçük ayarlamalar yapmaya başladı.

Değişikliklerden bir tanesi, geliştiricilerin üyeliklerden daha çok para kazanmasını sağlamış olacak. Apple şirketi, uygulama üyeliklerine şu anda yüzde 30 oranında bir kesinti uyguluyor. Fakat The Verge’ün Çarşamba gününde yayınladığı bir tane habere göre bu kesinti, üyenin bir yıl veyahut daha da uzun süre üye kalması halinde yüzde 15’e kadar düşecek. Bu yeniliğin ise 13 Haziran tarihi içerisinde devreye girecek olduğu söyleniyor. Bunun yanı sıra Apple şirketinin bütün uygulamalara üyelik satma izini vereceği iddia edilmekte. Bu izin ise şimdiye kadar yalnızca haber, flört ve de akış uygulamaları gibi belirli uygulamalara verilmekte idi.

Apple şirketinin The Verge’e gerçekleştirdiği açıklamaya göre ise kullanıcılar, yakın bir zamanda App Store’da reklam görmeye de başlamış olacaklar. Bunun yanı sıra uygulamaların kontrol sürecinden çok daha hızlı bir şekilde geçecek olduğu söyleniyor. Başka bir iddiaya göre ise Apple şirketinin pazarlama üst düzey yöneticisi görevinde bulunan Phil Schiller, uygulamaların yüzde 90’lık bir kısmının 48 saatten kısa bir süre içerisinde onaylandığını açıklıyor.

Apple şirketinin üyelik sisteminde yapacak olduğu bu değişiklikler, geliştiricilerin son dönem içerisinde yükselişte olan üyelik sistemine yönelebilmelerini de sağlayabilir. Aylık ücretli üyelik ile dağıtılmakta olan mobil uygulamalar biz kullanıcılar için açıkça söylemek gerekir ise pek hoş görünmese bile, geliştiricilerin yüzünü biraz daha güldürebilir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER