Artık Herkes İçin Ücretli Mi Olacak?

Kullanıcılarının sayısını her geçtiğimiz gün çoğaltan ama bir türlü kar edememekte olan Spotify’ın ücretsiz üyelik modeline son verecek olduğu iddia ediliyor.

1465914341335

Kullanıcılarının sayısını her geçtiğimiz gün çoğaltan ama bir türlü kar edememekte olan Spotify’ın ücretsiz üyelik modeline son verecek olduğu iddia ediliyor. Ücret ödememiş olan kullanıcılarına reklam yayını yapıp kullanım sunmakta olan mobil müzik uygulamalarından Spotify’ın bu duruma ise önümüzdeki dönem içerisinde son verecek olduğu da iddia ediliyor.

Şirkete yakın durumdaki kaynaklara dayandırılan bu iddiaya göre, Radiohead’in 2005 senesindeki bir albümü platforma geldi fakat şirketin asıl maksadı bu albümü yalnızca ücretli üyeliği bulunan kullanıcılarına açmak idi. Bu ayrımı sağlayabilecek bir sistemi henüz kullanıma sunamamış olan Spotify bu projesini ertelemek mecburiyetinde kaldı.

Fakat iddialar doğru çıkar ise Spotify önümüzdeki günler içerisinde ücret ödemesi yapmayan kullanıcılarını ücretli üyelerine sunmuş olduğu bazı olanaklardan da mahrum bırakacak.

60 milyon tanenin üstünde üyesi bulunmakta olan Spotify’ın ücretli versiyonu kullanıcıların yalnızca yüzde 25’i tarafından kullanılmakta. Bu sebep ile hiç bir şekilde kar edemeyen Spotify’ın bu ayrımı zaman içerisinde derinleştirebileceği ve de hatta ücretsiz üyeliğe tamamen son verebileceği de iddia ediliyor.

Şirketin geçtiğimiz seneki mali tablosuna göre ise, uygulamaya her ay düzenli ödeme yapmakta olan 12 milyon kullanıcısının sayesinde 982.9 milyon euroluk bir gelir elde edilir iken, Spotify’ın bu gelirlerinin yüzde 91’lik kısmını da bu ödemeler oluşturmakta. ,

50 milyon taneye yakın kişiye ücretsiz bir kullanım sunmakta olan şirket, reklam gelirlerinden ise yalnızca 98.9 milyon euroluk bir gelir elde etmekte.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER