Artık Mesaj Alıntılama Yapılabilecek

Popüler olan anında mesajlaşma servisine özellikle de grup sohbetlerde kullanışlı bir durumda olacak çok yeni bir özellik yolda.

575ad6c967b0a94160bb38cb-1

Popüler olan anında mesajlaşma servisine özellikle de grup sohbetlerde kullanışlı bir durumda olacak çok yeni bir özellik yolda.

Dünya üzerindeki en popüler mesajlaşma uygulaması olmayı başaran WhatsApp, popülaritesine karşın nerede ise ilk günden bu zamana basit bir uygulama profili çizmekte. Her gün milyonlarca kişinin tarafından kullanılan ve de bir çok kişi tarafından ”olmaz ise olmaz” biçiminde nitelenen bir uygulamanın çok fazla gelişmemesi tuhaf bir şekilde karşılansa bile, bu durum yakın bir zamanda değişecek gibi gözükmekte.

Facebook’un sahibi durumunda olduğu sohbet uygulaması, son zamanlar içerisinde uçtan uca şifreleme, açılır pencerenin üstünden hızlı cevap, dokümanları yükleme aracı, Google Drive üstünden sohbet yedekleme ve de masaüstü uygulaması gibi bir takım özelliklere kavuşmuş idi. Söz konusu olan listeye video görüşme olanağının dahil olması bekleniyor olsa da, önceliği başka bir tane özellik alıyor.

WhatsApp Android üzerindeki uygulaması için yayınlanan en son beta sürümü de mesaja uzun süre basılmış olduğunda gerçekleştirilebilen aksiyonlara yenilerini eklemekte. Hali hazırda bir tane WhatsApp mesajının üstüne uzun süre basılı tutulduğunda mesajı yıldızlamak ile birlikte silmek, iletmek veyahut kopyalamak olanaklı oluyor. Beta versiyon ile beraber bu menüye eklenmiş olan yanıt ikonuna benzeyen ok ise kullanıcıların söz konusu bu mesajı alıntılamasını ve de doğrudan bu mesaja yanıt verilebilmesini sağlıyor. Bu yeni olan araç Twitter’ın alıntılama özelliğine çok fazla benziyor.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER