Bahar Temizliği Vakti geldi…

Bahar Temizliği zamanı geldi

Karanlık kış günleri yerini güneşli, kuşların cıvıl cıvıl öttüğü, çiçeklerin açtığı bahar havasına bırakırken, kendimiz gibi evlerimiz de tertemiz olsun isteriz. Kışın üzerimizde bıraktığı yorgunluğu, hareketsizliği üzerimizden atabilmek için evimizde işe nereden başlasak diye de düşünürüz.

Öncelikle dağınık çekmeceler ve dolap içlerinin enerjimizi azalttığını, bizi rahatsız ettiğini düşünüyorsak işe buralardan başlayabiliriz. Bir gün belki giyeriz diyerek  sakladığımız giysiler ki çoğunlukla öylece dururlar, kullanılmayan, bizim işimize yaramayan eşyalar, oyuncaklar hepsini ayırıp yardım toplama merkezlerine veya ihtiyacı olduğunu bildiğimiz kişilere ulaştırabiliriz. Bu eşyalardan kurtulmak dolaplarda yer açtığı gibi evimize ve içimize bir rahatlama hissi verecektir. Hele ki ihtiyacı olan insanlara ulaştığını düşünmek yardım edebilmenin mutluluğunu yaşatacaktır bize.

Dağınıklıktan kurtulduktan sonra, bütçemize uygun bir şekilde boya, badana tadilat işlerimizi yaptırabiliriz. Ev hanımlarının derin temizlik olarak tabir ettiği şekilde kapı, pencere dolap ve kanepe altları da temizlendi ise içimiz rahat bir şekilde baharın tadını gezerek çıkarabiliriz.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER