Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

Brezilya fönü nedir ?

Brezilya fönü nedir ?
11 Nisan 2016 - 15:49 'de eklendi ve 328 kez görüntülendi.

Düz saç sevdası olan herkesin merak ettiği bir konudur brezilya fönü. Yaptırıp memnun olanda var, bin pişman olup keşke yaptırmasaydım diyen de. Öncelikle bu işlem hem boyalı hem de normal saçlara rahatlıkla uygulanabiliyor.

Bu işlemin fönle hiçbir alakası yoktur.

Yapılırken her hangi bir koku duymadan yaptırabileceğiniz bir işlemdir. Yalnız kuaförünüzü çok iyi seçmeniz gerekir çünkü çok önemli bir şekilde yapılması gerekir. Aksi takdir de saçlarınız yıpranabilir ve yanıp dökülebilir. Bu işlem yapıldıktan sonra saçlarınızda bir ton açılma olacaktır. Sert saçlarda ve boyasız saçlarda öbür saçlarda olduğu gibi tutmayabilir. Saçlarda kalma süresi 5-6 aydır. Tabi ki bu saç yapısına göre değişebilir.

Aşırı sıcak suyla yıkanmaması gerekir saçınıza sülfat içeren şampuanların kullanılmaması gerekir.

Saçların daha yumuşak olmasını  ve daha parlak görünmesini sağlar. Saçlarınızı yıkadıktan sonra çok güzel bir şekilde  kurutmanız gerekmektedir.  Sert saçlar da çok fazla işe yaramayacağını söyledik ama sert ve kıvırcık saçları birbirine karıştırmayın. Çünkü brezilya fönü kıvırcık saçlar da dalgalı saçlardan daha çok işe yarayan bir uygulamadır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER