Butik Otel İsteği Çoğalıyor

Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesinin tarafından 2013 senesi içerisinde ”Sakin şehir” isimli ağına dahil edilmesinin hemen sonrasında çok sayıda yerli

577a6ae218c7735f30d79061

Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesinin tarafından 2013 senesi içerisinde ”Sakin şehir” isimli ağına dahil edilmesinin hemen sonrasında çok sayıda yerli ve de yabancı turisti ağırlamış bulunan Halfeti’de yöre halkı ile esnaf, butik otellerin bir an önce hızlı olarak hizmete alınmasını istemekte.

Birecik Baraj gölü sebebi ile bir bölümü sular altında kalmış olan, sakin ve de huzur veren özelliği ile Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesi’nin ”Sakin şehir” isimli ağına dahil ettiği Halfeti, turizm sezonu içerisinde yerli ve de yabancı çok sayıda turistin akınına uğruyor.

Tarihi taş evleri ve de doğal güzellikleri ile Güneydoğu’nun ”saklı cenneti” şeklinde nitelendirilen Halfeti’ye gelmiş olan turistler, özellikle bir kısmı sular altında kalan ”batık kenti” tekne turu ile gezebiliyor.

Ziyaretçiler, tur esnasında, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Rumkale’yi uzaktan bile olsa görebiliyorlar.

Su altında kalmış olan caminin minaresi ve de terk edilmiş eski yapıların yer aldığı Savaşan Mahallesi de alaka gören yerlerin arasında bulunuyor.

Halfeti Kaymakamlığının tarafından ilçeyi ziyaret etmiş olan turistlerin bölgede konaklamasını sağlayabilmek maksadıyla 36 yatak kapasitesine sahip butik otellerde yapıldı.

Daha sonrasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine devredilmiş olan otellerin, bir an öncesinde hizmete açılıp turizme kazandırılması beklenmekte.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER