Bütün Hesapları Hacklediler

İnternet üzerinden korsan film ve de müzik indirmiş olanların hesapları çalındı.

1465471136023

İnternet üzerinden korsan film ve de müzik indirmiş olanların hesapları çalındı.
BitTorrent, aylık olarak 150 milyon taneyi aşkın aktif kullanıcısı sayesinde fazlası ile popüler bir dosya paylaşma yazılımı olduğu gibi fazlasıyla kalabalık bir topluluk forum sitesine de sahip olarak tanınıyor.

Forum üstünden kullanıcı problemleri gibi sorunlar kolayca ele alınabiliyor ve de yazılım ile alakalı daha geniş desteğe sahip olunabilmekte. Günlük 10 binlerce sayıda ziyaret almakta olan forumun 100 binlerce sayıda üyesi de mevcut.

Shiftdelete’in yapmış olduğu özel bir haberine göre ise geçtiğimiz saatler içerisinde BitTorrent isimli Forum sitesi hackerlar tarafından hack’lendi. 1 hafta öncesinden sitedeki açık hakkında bilgilendirilme yapılmış olduğu iddia edilen forum yönetiminin açığı hiç bir şekilde kapatmamış olması ise kafalarda büyük bir soru işareti yaratan konu durumunda.

Kimin suçlu durumda olduğu belli olmasa bile 100 binlerce kişiyi etkilemiş durumdaki hack olayının fazlası ile ciddi bir olay olduğu ise aşikar. BitTorrent sitesinin tarafından da resmen doğrulanmış olan bu hack olayının hemen sonrasında forum üyelerine şifrelerini değiştirmeleri konusunda e-postalarda gönderildi.
Lakin size bir e-posta ulaşmamış ise bile şifrenizi hızlı bir şekilde değiştirmeniz gerekmekte.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER