Çiftçi ile Esnaflara Müjdeli Haber

577286e667b0a976f0b61329

Başbakan görevinde bulunan Binali Yıldırım dün Meclisteki grup konuşmasında 110 bin tane esnafın kredi borcunun 400 milyon lira tutarındaki gecikme faizinin silindiğini resmi olarak açıkladı. Yıldırım öte yandan ürününü TMO’ya satmakta olan çiftçiye de bayramdan önce peşin olarak ödeme yapılacak olduğunu belirtti.

Başbakan görevinde bulunan Binali Yıldırım, 6.5 milyon hektar büyüklüğünde olan 184 tane ovanın, yalnızca tarımsal üretimin yapılacak olduğu, bunun dışında ise tek bir çivinin bile çakılamayacak olduğu ”tarımsal bir sit” alanı ilan edilmiş olduğunu söyledi. Çiftçinin Toprak Mahsullerinin Ofisi’ne (TMO) satmış olduğu ürün bedelinin de bayramdan önce peşin bir şekilde ödeneceğini belirten Yıldırım, 110 bin tane esnafın 400 milyon lira tutarında borç gecikme faizinin silinerek, ana borcuna da hızlı bir şekilde taksitlendirme olanağı getirilmiş olduğunu açıkladı.

Ofis ayrıca, 1.5 ay içinde 250 bin ton ağırlığında buğday alımını yaptı. Çiftçilerimiz de, ürünlerini TMO’ya satmak ister ise, ürün bedellerinin hepsini bayramdan hemen önce peşin bir şekilde alabilecek. Trakya bölgesi içerisinde buğday fiyatları birazda olsa düştüğünden dolayı TMO müdahale fiyatını açıkladı. 2016 senesi için Anadolu kırmızı renkli sert ekmeklik buğdayın alımının fiyatını ton başına 910 lira şeklinde belirlendi.

Fiyata ayrıca kaliteye göre yüzde 7’ye kadarda ilave primler uygulanacak, ofisin ürün alımları kapsamında üreticiden ton başına kesmiş olduğu boşaltma ücreti de resmi olarak kaldırıldı.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER