Denize Ayağını Soktu Ve Sonrasında Bacağı Kesildi

576b9acfc03c0e486c07ca59

Pazar günü ailenizle beraber yüzmeye gidiyorsunuz, çarşamba gününde bacağınızda çeşitli yanıklar oluyor, perşembe günü ise bacağınızı kaybediyorsunuz.

50 yaşında olan Brian Parrott, okyanusta yalnızca birkaç dakika geçirdi ve de bacağına et yemekte olan bir bakteri bulaştı. 1 hafta bile geçmeden Parrott’ın ayağı kesilmek mecburiyetinde kaldı. Texas’ta yaşamını devam ettiren talihsiz adam suya ayaklarını sokmuştu. O esnada çocukları ve torunları ise yüzmekte idi. ”Her şey o kadar çok hızlı oldu ki hiç bir şekilde anlayamadım” ifadelerine yer verdi.

Brian Parrott hızlı bir şekilde hastaneye kaldırılmış olsa da bacağı kurtarma şansları kesinlikle kalmamıştı. Doktorlar durumun çok fazla ciddi olduğunu ve yaşamını kurtarmak için her şeyi yapmış olduklarını söyledi. Enfeksiyonun bacağında yer alan önemsiz görünen ufak bir tane sıyrıktan bulaşmış olduğu düşünülüyor. Vibrio denilmekte olan bakteri açık yaralardan vücuda girip tehlikeli bir durum alabiliyor.

Parrott’ın diyabet hastası olması da bu hali ayrıca zorlaştıran bir şey olmuş ve de bacağı kesilmek mecburiyetinde kalmış. Uzmanlar vücudunda açık bir yara olanların denize ve de okyanus ile gölete girmemeleri konusunda ciddi bir şekilde uyarıyor.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER