Direksiyon Sınavının Tarihiyle Alakalı Açıklama

Direksiyon Uygulaması sınavına girecek olan adaylar için direksiyon sınavının ne zaman yapılacak olduğu ile ilgili tarihler resmi olarak açıklandı.

Logo

Direksiyon Uygulaması sınavına girecek olan adaylar için direksiyon sınavının ne zaman yapılacak olduğu ile ilgili tarihler resmi olarak açıklandı.

Direksiyon sınavı tam olarak ne zaman yapılacak sorusunun cevabı da ehliyet sınavlarının sonrasında ilk sorulan soruların arasında yer alıyor. Ehliyet sınavının sonuçları da açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığının tarafından belirlenen direksiyon sınavının tarihleri genel olarak Ehliyet sınavlarından sonra 2 veyahut 3 hafta sonra gerçekleşmekte olarak yoğunluk olduğu bazı durumlarda ise daha ileriki bir tarihe atılıyor. 14 Mayıs tarihi içerisinde gerçekleşen ehliyet sınavının sonuçlarının açıklanmasının sonrasında, sürücü adayları ikinci aşama konumunda olan Direksiyon sınavının tarihini merak ediyorlar. Direksiyon Sınavı da, motorlu taşıtlar sürücü belgesini alabilmenin ikinci koşulu durumunda olan ve de belirli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilen uygulama sınavıdır. MEB tarafından görevlendirilmiş olan kişiler; aracı sürebilmenizi, yapmış olduklarınızı ve de yapamadıklarınızı, olaylara karşı sizin tavrınızı değişik tarzda birkaç soru sorup puanlıyor ve de bu uygulama sınavının sonrasında başarılı olup olmadığınız kesin bir şekilde değerlendiriliyor.

2016 senesinin girmesiyle direksiyon sınavının uygulamasında da yeni bir döneme geçildi. yeni uygulama ile beraber, Ehliyet sınavına girmiş olan kursiyerler yeni dönem içerisinde, en fazla 4 tane yazılı, 4 tane uygulama sınavına girme hakkına sahip bir durumda olacaklar. Sınav dönemi içerisinde sınava girmeyen kursiyerin bir hakkı da kullanılmış olarak sayılacak.

4 ila 5 Haziran 2016 ana sınavın tarihleridir. 25 ila 26 Haziran 2016 ve de 23 ila 24 Temmuz 2016 ara sınavların tarihleri olmakla beraber kursların bulunduğu ilçelerdeki yoğunluklara göre ana ve de ara sınav tarihleri değişiklik gösterebilir. Ehliyet sınavları da aday yoğunluğu bakımından katılımların yoğunluğuna göre direksiyon sınav tarihleri fazlası ile değişkenlik gösterecektir. Kursunuz ile irtibat halinde bulunmanız gerekiyor..

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER