Diyet Yapmadan Önce Bunu Denemelisiniz..

Durun öyle hemen üzülmeyin. Aylardan beri diyet yapıyor ve de kilo veremiyorsanız sebebi bu da olabilir.

576a96d3c03c0e6aa0db0f5b

Durun öyle hemen üzülmeyin. Aylardan beri diyet yapıyor ve de kilo veremiyorsanız sebebi bu da olabilir.
Aç kalmaktasınız, spor yapıyorsunuz veyahut aylarca diyetisyene gittiniz ancak doğru düzgün bir kilo veremediniz. Pekala bunun gerçek nedenini hiç araştırdınız mı? Kendinizi kilo vermek maksadı ile aylarca heba etmeden önce bu göstergelere de bir göz atmalısınız.

Beslenme uzmanı ve de diyetisyen olan Serkan Tutar, D vitamini de başta olmak üzere uyku saatlerinin de pek çok nedenin kilo almaya yol açmakta olduğu ya da kilo vermeyi zorlaştırmakta olduğunu söyledi.

D vitamini seviyeniz çok düşük olabilir; D vitamininin temel ana kaynağı güneş ışığıdır. Besinler ile fazla yeterli seviyede alınamamaktadır. Bu sebep ile gün içerisinde en az 15 dakika boyunca ellerinizin güneşi görmesi gerekmektedir. Ancak D vitamini seviyesinin düşük bir durumda olması yalnızca güneş ışığı ile değilde genetik faktörlerden de kaynaklanabilir. Eğerki genetik düşük ise 3 ayda bir defa D vitamini seviyenize baktırıp doktorunuzdan gerekli bütün desteği alabilirsiniz. D vitamini seviyenizin düşük bir durumda olması insülin direncinin tetiklenmesinde büyük bir etkendir. Ayrıca ileriki senelerde kansere yakalanma riskinizde çok yüksektir.

Demir seviyenizde düşük olabilir; Demir seviyesi düşük bir durumda olan vücutlar havadan almış olduğu oksijeni yeteri kadar kullanamazlar. Vücudunuzdaki istenmemekte olan yağ kilosu ise havadan almış olduğunuz oksijen ile yakılabilir. Dolaysı ile demir seviyesi düşük bir durumda olan kişilerin vücudu yeteri kadar yağ kaybını sağlayamaz. Et grubundaki besinler başta olmak üzre tüketimine dikkat edilmesi gerekli demir seviyesinin de belirli sıklıklar içerisinde kan seviyesine bakmakta yarar var.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER