Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

Dünya’daki İlk Modüler Akıllı Saat

Kickstarter kampanyası ile fon toplamış olan ve de başarıya ulaşabilen modüler akıllı saatin projesi Blocks, üretimine başlanmadan hemen önceki son testlerden geçmekte.

Dünya’daki İlk Modüler Akıllı Saat
14 Haziran 2016 - 22:20 'de eklendi ve 82 kez görüntülendi.

Kickstarter kampanyası ile fon toplamış olan ve de başarıya ulaşabilen modüler akıllı saatin projesi Blocks, üretimine başlanmadan hemen önceki son testlerden geçmekte. Ürünün geliştiricileri ise, akıllı saate farklı yetenekler eklemiş olan modüllerin takılıp çıkartılmasını ve de çalışma biçimini gösteren bir de inceleme videosunu yayınladı.

Nabız sensörü ile birlikte ekstra pil, flaş özelliği, programlanabilir ek bir tane tuş ve GPS gibi toplam olarak 6 tane modülle kullanıcıların istemekte olduğu özelliği ekleyip istemediğini çıkartabildiği bir ekosistemi piyasaya sunmaya hazırlanmakta olan Blocks, Android tabanına sahip bir akıllı saat.

Dünya üzerindeki ilk modüler akıllı saati konumunda olduğunu belirten Blocks’un geliştiricileri ise, Kickstarter kampanyası ile 1,6 milyon dolar tutarında para toplamayı başarmışlar idi. Paslanmaz bir çelik kasa, Snapdragon 2100 Wear modelinde işlemci, AMOLED bir ekran, Gorilla Glass ekranı koruyucu, su ve de toza dayanıklılık gibi özellikleri yer alan akıllı saat, 330 dolarlık fiyat ile ön siparişe açılmış bir durumda.

Bu fiyatın içerisine kullanıcının seçecek olduğu 4 adet modül de dahil. Ekstra modüller almak amacı ile modül başına 35 dolar tutarında bir para ödemeniz gerekiyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER