Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

Dünyanın en iyisi ANTONY JOSHUA !

Dünyanın en iyisi ANTONY JOSHUA !
11 Nisan 2016 - 22:20 'de eklendi ve 289 kez görüntülendi.

Dünya ağır sıklet şampiyonluğu için sahaya çıkan Joshua maç sonunda şampiyon olarak dünya ağır siklet boks şampiyonu kemerini beline taktı. Charles Martin‘i maçın 2.rauntun da mükemmel bir nakavt ile yenen Antony Joshua, boks kariyerinde bir ilke imza attı dünya şampiyonluğunu kazandı.

Sosyal medya da “Yeni Muhammed Ali” şeklinde övünç dolu yorumlar yapılan Joshua, salona Muhammed Ali’nin efsane tarzında beyaz ayakkabılar ve beyaz şortla girdi..

O2 Arena’yı tıka basa dolduran binlerce seyirci sevgi dolu yoğun tezahüratlar ile Anthony Joshua’yı karşıladı. İlk raunttan itibaren maçın iplerini eline alan dünya yıldızı, rakibine karşı defansif bir oyun ile mesafeyi koruyarak rakibinin boşluğunu arayıp ona karşı yaptığı direkt vuruş hamleleri maçı kazanmasında etkili oldu. Joshua Amerikalı rakibine karşı nakavt ile maç kazanırken ağır sıklet dünya şampiyonu ünvanını da başarıları arasına eklemiş oldu.

Bu galibet ile birlikte 16. maçında 16. nakavtlı zafere ulaşarak şampiyon olan Anthony Joshua,şampiyonluğuna 21. maçında ulaşan eski şampiyon Muhammed Ali, 28. maçında ulaşan Mike Tyson ve 23. maçında ulaşan Lennox Lewis gibi dünya yıldızlarını geride bıraktı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER