Ege’li Turizmciler İsyanda

Ülkemizin en önemli turizm beldelerinden bir tanesi olan Çeşme’ye yönelik olumsuz algı yaratılmaya çalışılmasına tepki göstermekte bulunan Egeli turizmciler

577a3d1518c7735f30d78c98

Ülkemizin en önemli turizm beldelerinden bir tanesi olan Çeşme’ye yönelik olumsuz algı yaratılmaya çalışılmasına tepki göstermekte bulunan Egeli turizmciler, Yunan adaları ile Çeşme’nin fiyat yönünden sürekli olarak karşılaştırılmasını doğru bulmuyor olduklarını söyledi. Ege Turistik İşletmeler ve de Konaklamalar Birliğinin (ETİK) Başkanı görevinde bulunan Mehmet İşler, ”Yunanistan’da yer alan şartları bizim önümüze de koysunlar, biz o fiyatlardan çok daha aşağıya hizmet veririz” ifadelerine yer verdi.

İşler, ülke içerisinde bu kadar sıkıntı var iken tatil için Yunan adalarına gitmenin hiç bir şekilde doğru olmadığını da savundu. Turizm beldesi konumundaki Çeşme’nin ülkenin gözbebeği, bütün Doğu Adeniz’in ve de Ege’nin incisi olduğunu da vurgulayan ETİK Başkanı ve de Türkiye Otelciler Federasyonunun (TÜROFED) Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Mehmet İşler, Yunan adaları ile Çeşme’yi karşılaştırmanın çok büyük bir haksızlık olduğunu açıkladı. ”Çeşme içerisinde bir yemeğin 900 lira tutarında, Yunan adalarında ise 300 lira tutarında olduğunu, Yunan adalarına gidip yemek yemenin çok doğal olduğunu söylemekteler” demiş olan İşler, Çeşmeli bazı turizmcilerin ”Yerli müşterileri kazıklıyor ve kandırıyorlar” şeklinde yaftalanmak istendiğini açık bir şekilde dile getirdi. ETİK Başkanı görevinde bulunan Mehmet İşler, Türkiye’de ve de Çeşme’de işletmecilerin kira ile birlikte stopaj, personellere SGK primi, geçici bir vergi, kredi kartı için komisyon, Türkiye’nin en pahalı durumdaki su parasını, kanalizasyon amacı ile atık su parasını, bunların yanı sıra bir de özel tüketim vergisi ödemekte olduğunu anlattı. Türk turizmcinin bütün yükümlülükleri yerine getirdiğini de açık bir şekilde belirtti.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER