Elveda Sana Parlak Zihin

Fenerbahçe içerisinde motosikletiyle geçirmiş olduğu trafik kazasında yaşamını kaybeden genç kuşak matematikçilerden

Logo

Fenerbahçe içerisinde motosikletiyle geçirmiş olduğu trafik kazasında yaşamını kaybeden genç kuşak matematikçilerden biri olan İstanbul Aydın Üniversitesinin İktisadi ve de İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümünün Başkanı Yardımcı Doçent Doktor Fırat Bayır, son yolculuğuna da uğurlandı.

İstanbul ili içerisinde çarşamba gününde 17.00 civarında Kadıköy Bağdat Caddesi’nde yer alan kurucusu olduğu Fırat Bayır Eğitim Danışmanlık Merkezi içinden motosikleti ile yola çıkan ve de emniyet şeridinde seyir durumundayken taksiyle çarpıştıktan sonrasında yaşamını yitiren Yardımcı Doçent Doktor Fırat Bayır (41) son yolculuğuna da uğurlandı. Bayır için özel olarak dün İstanbul Aydın Üniversitesi’nde bir veda töreni gerçekleştirildi.

Babası emekli bir terzi, annesi ise ev hanımı olan Bayır’ın zorlu koşullar içerisinde okuduğu; lise ve de üniversiteye gider iken, öğrencilere matematik ile İngilizce dersleri vermekte olduğu; maddi destek sunduğu ailesine ev almış olduğu da öğrenildi. Bayır, Oy ve de Ötesi Platformu’nun önde gelen adları arasında yer almakta idi. Akademisyen bazı arkadaşları Bayır’ın, üniversiteye hazırlanmakta olan öğrenciler için burs arayışında olduğunu da açıkladı. Bayır’ın kız kardeşi olan Esin Bayır ise onu, ”Herkese kesinlikle yardım eder, öğrencilerinin başarılı olması amacı ile elinden geleni de yapardı. 2 ay öncesinde bir gün beni aramıştı ve de ‘‘Kız arkadaşım var, kısa zamanda evlenebilirim. Zaman hiç bir şekilde yetmiyor, yapacak fazlası ile iş var’’ demiş idi. Trafikte gidecek olduğu yere yetişmek maksadı ile motor kullanırdı. Umutsuzluk yaşamında hiç yoktu” sözleri ile anlattı.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER