Evde Detoks

Vücudu toksinlerden arındırmak maksadı ile en ideal yöntem kesinlikle detoks. İşte su tüketiminizi çoğaltarak vücudunuzu arındırabilecek tüyolar…

57694e21c03c0e14d4923f39-1

Vücudu toksinlerden arındırmak maksadı ile en ideal yöntem kesinlikle detoks. İşte su tüketiminizi çoğaltarak vücudunuzu arındırabilecek tüyolar…

Metabolizmamız çoğu zamanlarda kirli hava ve de yanlış beslenme düzeni sebebi ile toksik maddelerle karşı karşıya kalmaktadır. Bu alışkanlıklarımızı devam ettirmeyi kesmedikçe toksik maddeler vücudumuzda birikmeye başlar ve de bağışıklık sistemimizi çok kötü bir şekilde zayıflatır. Bunun sonucu olarak ise yorgunluk ve de hastalık gibi şikayetler ile karşı karşıya kalabiliriz.

Vücudumuzu istenmeyen bir takım maddelerden arındırma ve de güçlendirmenin yolu ise düzenli aralıklar ile detoks yapmaktan geçmektedir. Detoksu vücudunuzdan belli bir takım sinyaller aldığınızda uygulayabilirsiniz. Kas ağrıları ile birlikte hazımsızlık, uykusuzluk sorunu, şişlikler, ödem şikayetleri, kabızlık problemi ve de sivilce problemleri gibi sorunlarınız çoğaldıysa detoks yapma zamanınız gelmiş anlamına gelmektedir. Sindirim ile ortaya çıkmış olan toksik maddeler vücutta karaciğer tarafından dışarı atılmaktadır. Bu sebep ile karaciğer dostu konumunda olan yiyecekler detoks menünüzde mutlaka bulunmalıdır.

Detoks yapmayı istiyorsanız aç kalmak yerine dengeli ve de sağlıklı beslenme yöntemlerine kesinlikle yönelmelisiniz. Aç kalıp vücudunuza daha fazla zarar vermiş olabilirsiniz. Oysa ki detoks için bile vücudunuzun bir takım besinlere ihtiyacı bulunmaktadır. Bu sebep ile uzman bir diyetisyene danışıp size özel bir detoks diyeti hazırlamasını da isteyebilirsiniz.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER