Evdeki malzemelerle dişlerinizi beyazlatın

Gülüşümüzü solduran nedenlerden birisidir sararmış dişler.

1199794_cf41c4e377756dcf6e6170d383cfab18_640x640

Gülüşümüzü solduran nedenlerden birisidir sararmış dişler. Ee tabi günlük yaşantımızda tükettiğimiz çay, kahve ve sigara gibi şeylerde tuzla biber olur bu duruma. Peki ne yapmalıyız? Bu yazımızda evde mutfağınızdaki maddelerden yola çıkarak size doğal diş beyazlatmada etkili olan maddeleri ve etkilerini paylaşacağız.

Çilekle diş beyazlatmak mümkün. 1 adet olgun olan olan bir çileği ezerek püre haline getirip dişlerinizi bu püreyle fırçalamanız halinde dişleriniz her zamankinden daha beyaz göründüğünü hemen fark edeceksiniz.

En çok bilinen yöntem karbonat tabi ki. Önemli bir görüşmeniz var ve dişleriniz sizi rahatsız mı ediyor? Dert etmeyin . Yapmanız gereken şey çıkmadan 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 çay kaşığı karbonattan oluşan karışıma, yarım limon sıkıp iyice karıştırmak. Ve bu karışımla dişlerinizi fırçalamak. Bu formül hem ağzınızdaki bakterileri temizler hem de dişlerinizin fark edilecek beyazlığa erişmesini sağlar.

1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı elma sirkesini karıştırıp dişlerinizi fırçalayın ve etkili bir beyazlığa kavuşun.

Elma tüketmek diş ve diş etleri için çok yararlıdır.Aynı zamanda diş temizleyici etkisi olduğundan dişlerinizi beyazlatır.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER