Fatih Üniversitesi İçin Yeni Bir Rektör

Ardahan Üniversitesinin (ARÜ) Rektörü görevinde bulunan Profesör Doktor Ramazan Korkmaz, İstanbul’da yer alan Fatih Üniversitesi’ne yeni rektör olarak atandı.

577103d667b0a977c867c882

Ardahan Üniversitesinin (ARÜ) Rektörü görevinde bulunan Profesör Doktor Ramazan Korkmaz, İstanbul’da yer alan Fatih Üniversitesi’ne yeni rektör olarak atandı.

Korkmaz ayrıca, ARÜ Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda düzenlemiş olduğu toplantıyla üniversitenin akademik kadro ve de personeline veda etti. Bir süre öncesinde Fatih Üniversitesi’nin de bağlı olduğu Türkiye Sağlık ve de Tedavi Vakfına kayyum atanmış olduğunu hatırlatan Korkmaz, üniversite mütevelli heyetinin kendisine rektörlük teklif etmiş olduğunu ve bu görevi hemen kabul ettiğini de belirtti.

Korkmaz, Ardahan’da bulunan görev süresinin ağustos ayında zaten dolacak olduğunu da belirtip şunları söyledi; ”Ardahan ili içerisinde çok güzel başarılara da imza attık. Bu sebep ile ben tanrının çok şanslı bir kuluyum ki bu şekilde güzel insanlarla yoldaşlık etmeyi banada nasip etti. Onlarla beraber yaptık biz burayı. Ben rektördüm ancak bütün arkadaşlarla beraber bir başarı sağladık. Bu insanlarda bu rüyanın kurulmasında, gerçekleşmesinde fazlası ile büyük katkıları bulunan insanlardır ve her bir tanesi, içerisinde cenneti taşıyan insanlardandır.”

Ardahan Üniversitesi’nin bir aşkı olduğunu da belirten Korkmaz sonrasında ise, ”Ardahan Üniversitesi fazlası ile hızlı bir biçimde büyüdü. Sekiz sene önce tek başıma gelmiştim Ardahan’a, bugün ise 5 bin kişilik büyük bir ailenin yüreği ve kalbi olarak ayrılmaktayım. Kafkasya’nın ruhunu da Ardahan’dan dünyanın başkenti konumunda olan İstanbul’a taşımayı istiyorum. Bu misyon aynı şekilde orada da aralıksız devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Konuşması esnasında duygulanan Korkmaz, 28 Haziran tarihi içerisinde Ardahan’dan ayrılacak olduğunu da bildirdi.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER