Fazla Zayıflıkta Çok Zararlı

Bir dönem Wimbledon şampiyonu olan Fransız tenisçilerden Marion Bartoli, görenleri adeta korkuttu.

GİRİSİ

Bir dönem Wimbledon şampiyonu olan Fransız tenisçilerden Marion Bartoli, görenleri adeta korkuttu. 2013 senesi içeriside katılım gerçekleştirdiği şampiyonada tüm rakiplerini geride bırakıp kupayı evine götürmüş olan Bartoli, vermiş olduğu çok aşırı kilolar yüzünden tanınmayacak kadar çok değişti.

Bundan tam olarak üç sene öncesine kadar çok fazla kilolu olduğundan dolayı yoğun bir şekilde eleştiriler almakta bulunan Bartoli, şimdi ise aşırı zayıflığı sebebi ile gündemde yerini korumaya devam ediyor..

31 yaşında bulunan Bartoli’nin hasta olduğu ve de bu yüzden bu kadar çok zayıfladığı iddiaları da ortaya atıldı. Şampiyon durumdaki tenisçi ise bu iddialar üstüne açıklama yapıp ”Ben hiç bir şekilde hasta değilim, yalnızca biraz kilo verdim” ifadelerine yer verdi. Tenisi bıraktıktan sonrasında kortlarda mücadele etmekte olan kadın sporcular için kıyafet tasarlamaya başlayan Marion Bartoli sonrasında ise, ”Kilo kaybı tamamen kendiliğinden oldu. Asıl olarak bu benim doğal durumum. Annem ve de babam da bu şekilde” ifadeleri ile konuştu.

Bartoli yaşamış olduğu fiziksel değişimi beslenme ve de yaşam tarzının değişimine bağlamakta. Marion Bartoli ”Tenis sporu ile uğraşırken çok fazla karbonhidrat almakta, şekerli içecekler kullanmaktaydım. Şimdi ise sebze, salata ve de proteinle besleniyorum ve çok enerjimi egzersizler ile harcıyorum” şeklinde konuştu. Bartoli çok fazla değil üç sene önce daha da dolgun hatlara sahip idi.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER