Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

Firefox’ta Logo Değişikliği

Firefox’un mimarı olan Mozilla yeni logosunun nasıl olacağına sizlerin karar vermenizi istemekte!

Firefox’ta Logo Değişikliği
24 Haziran 2016 - 22:54 'de eklendi ve 98 kez görüntülendi.

Firefox’un mimarı olan Mozilla yeni logosunun nasıl olacağına sizlerin karar vermenizi istemekte!

Mozilla, açık kaynaklı yazılımlara olan bağlılığının bir türde devamı olarak görülebilecek önemli bir karar almış olduğunu resmi bir şekilde açıkladı. Firma bu yeni logosunun tasarımı için doğrudan kullanıcılarının isteklerini değerlendirecek. Kar amacı gütmemekte olan bir firma konumunda olan Mozilla, Open Design isimli yeni projesinin kapsamında marka kimliğini yeniden modernize etmeyi hedeflemekte.

Firma birde ”Creative Strategy” ismini vermekte olduğu bu süreçte kendisini yenilemek amacı ile kullanıcılardan gelen fikirlere komple açık olduğunu da duyurdu. Bu doğrultuda ise kullanıcılar firmanın gönderiler aracılığı ile paylaşmış olduğu temalara yorumlarda da bulunabilecek, bunları beğendiklerini ya da beğenmediklerini söyleyebilecek veyahut uygun buldukları tasarım örneklerini yeniden paylaşabilecekler.

Mozilla ise, bu geri dönüşleri toplayarak değerlendirdikten daha sonra yetkililerle beraber yeni konseptler üstünde çalışmak üzre hem tasarımcıların hem ise öteki kullanıcıların fikirlerini almış olacak.

Firma elde etmiş olduğu sonuçlar üzerinde gerçekleştireceği bir test aşaması ve de iyileştirme sürecinin hemen sonrasında Kasım ayı içerisinde tanıtacak olduğu yeni bir temayı nihai bir şekilde seçecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER