Gençler Meslekleri Detaylıca Tanıdılar

Pek çok yükseköğretim kurumu, ilk ve de orta düzeydeki öğrencilere, üniversite hayatını erkenden türlü program ve kampların sayesinde deneyimleme fırsatını sunuyor.

57775ec518c7733b0c322b2f

Pek çok yükseköğretim kurumu, ilk ve de orta düzeydeki öğrencilere, üniversite hayatını erkenden türlü program ve kampların sayesinde deneyimleme fırsatını sunuyor. Gençlik Akademisi Programı ise bunlardan bir tanesi. Program ile 85 tane öğrenci ağırlandı.

Meslek bilincini oluşturabilmek maksadı ile hazırlanan program kapsamında gençler değişik bölümlerde eğlenceli aktiviteler ile hem eğlendiler, hem ise meslekleri öğrendiler. Bilkent Üniversitesi’nin 18 ila 25 Haziran tarihlerinin arasında düzenlemiş olduğu programda, turizm ve de otelcilik bölümünde yemekleri pişirmeyi, iletişim ve de tasarım bölümünde animasyon filminin yapımını, moleküler biyoloji ve de genetik bölümünde DNA çalışmalarını yapmayı öğrenen öğrenciler pek çok bölümde türlü atölyelere de katıldı. Bu sene elektrik elektronik mühendisliği bölümünün etkinliğinde kendi akıllı robotlarını yaparak yarıştıran gençler öte yandan; 3 boyutlu yazıcılar ile de tanıştı. Teleskop ile Satürn ve de Jüpiter’e baktılar. Gençler ayrıca, program sonunda düzenlenmiş olan bir tören ile Rektör Yardımcısı görevindeki Profesör Doktor Kürşat Aydoğan’dan özel sertifikalarını aldılar.

Programı değerlendirmiş olan, Proje Koordinatörü görevindeki Hale Öklü ise; öğrencilerin meslek bilincinin oluşmaya başlamış olduğu bu yaşlarda, bu şekilde bir programın fazlası ile önemli olduğunu, kampa kafalarında bir fikir ile gelmiş olan gençlerin bazı durumlarda programdan sonra fikirlerini değiştirmiş olduklarını, bazen ise kararlarını kesinleştirmiş olduklarını belirtti. Bu sene beşincisi gerçekleşen bu programın Türkiye’nin her tarafından öğrencilerin çok yoğun ilgisini çektiğini ve de kontenjanın fazlası ile önceden dolması nedeni ile pek çok başvuruyu reddetmek mecburiyetinde kaldıklarını da söyledi.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER