Godless İle Alakalı Uyarı Yapıldı

Godless olarak isimlendirilmekte olan yeni bir kötü amaçlı yazılımın Google Play Store’nin de dahil olduğu uygulama mağazalarında gizlenmekte olduğu

576cc1d818c77350d4c3eda6

Godless olarak isimlendirilmekte olan yeni bir kötü amaçlı yazılımın Google Play Store’nin de dahil olduğu uygulama mağazalarında gizlenmekte olduğu ve de Android 5.1 ( Lollipop ) ve öncesindeki sürümler ile çalışan cihazları hedeflemekte olduğu açık bir şekilde fark edildi. Godless’ın hedeflemekte olduğu sürümleri göz önünde bulundurduğumuzda ise bunun Android cihazların yüzde 90’lık bir kısmını oluşturduğu açık bir şekilde anlaşılıyor.

Bir tane uygulamanın içerisinde saklanmakta olan Godless, cihaz içerisinde root erişimi yaratıp yetkilendirilmemiş uygulamaların hızlı bir şekilde cep telefonunuzun içerisine yüklenmesini sağlamakta.

Trend Micro’da yer almakta olan özel bir habere göre Godless’ın bu yol ile casus yazılımlar da yükleyebilecek olduğu açıkça belirtiliyor. Bu yeni tespit edilmiş olan zararlıdan, nerede ise yarısı Hindistan’da ve de önemli bir bölümü de güneydoğu Asya ülkeleri içerisinde olmak üzre 850 bin tane cihazın etkilenmiş olduğu açıklandı.

Trend Micro ayrıca, kullanıcılara yapmış olduğu uyarıda bir uygulama indirir iken kullanıcıların her zaman geliştirici bilgilerine de kesin bir şekilde dikkat etmesi gerekli olduğunu ifade ediyor.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER