Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

Halis Bütünley Yaşamını Yitirdi

Kerim Tekin gibi çok ünlü isimleri müzik dünyasına kazandırmış olan Halis Bütünley yaşamını yitirdi.

Halis Bütünley Yaşamını Yitirdi
04 Temmuz 2016 - 20:29 'de eklendi ve 126 kez görüntülendi.

Kerim Tekin gibi çok ünlü isimleri müzik dünyasına kazandırmış olan Halis Bütünley yaşamını yitirdi.
Of Aman Nalan ve de Kerim Tekin gibi ünlüleri müzik dünyasına kazandırmış olan Halis Bütünley, 60 yaşında iken yaşamını yitirdi. Ünlü müzisyenin ölüm ile ilgili haberini ise, Onur Akay Twitter adresi üzerinden duyurdu.

Akay açıklaması içerisinde; ”Usta müzisyen ve de çok fazla sayıda ünlüyü müzik dünyasına kazandırmış olan Halis Bütünley’i kaybettik. Kerim Tekin ile beraber kaza geçirmiş ve de ağır bir şekilde yaralanmıştı. Herkes onu o zamanda öldü zannetmiş ve yanlış bir takım haberler çıkmıştı. Kerim Tekin de, Halis Bütünley tarafından keşfedilmiş idi. Mekanı cennet olsun.” şeklindeki notunu yazdı.

Halis Bütünley Tam Olarak Kimdir?

1956 senesi içerisinde İstanbul’da dünyaya gelmiş olan Halis Bütünley, çok fazla sayıda ünlü orkestrada bateri çalmış ve de solo programlar gerçekleştirmiştir. 1980 senesi içerisinde Galata Kulesi Orkestrası ve de aynı sene İsviçre’de 7 ila 8 ay süreyle türlü orkestralarda çalışmıştır. Ajda Pekkan ile birlikte Nilüfer, Füsun Önal, Nükhet Duru, Zuhal Olcay ve de Ezginin Günlüğü gibi fazla sayıda ünlünün albümlerine müzisyen olarak bir katkıda bulunmuştur. Tayfun Duygulu ile birlikte Jale, Bendeniz, Bora Gencer ve Nalan gibi şarkıcıların albümlerini yapmış, menajerliklerini de gerçekleştirmiştir. 1998 senesi içerisinde menajerliğini gerçekleştirdiği Kerim Tekin’le birlikte geçirdiği trafik kazasında ise ağır bir şekilde yaralanmıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER