Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

İnternet alışverişlerinizde sanal kart kullanmak daha güvenli

İnternet alışverişlerinizde sanal kart kullanmak daha güvenli
11 Nisan 2016 - 3:07 'de eklendi ve 221 kez görüntülendi.

Teknoloji geliştikçe birçok alışkanlığımız da değişmekte. Artık çoğumuz alış-verişlerimizi internet ortamından gerçekleştiriyoruz.

Bu hem mağaza mağaza dolaşarak vakit kaybetmemizi önlerken hem de rekabet ortamında istediğimiz fiyatta ürün seçebilmeye olanak sağlıyor. Üstelik ayağımıza kadar, kargo ile kapımıza aldığımız ürünün gelmesi de kolayca alış-edebilmemizi sağlıyor.

Sanal Kartı kullanmak için nelere dikkat etmeliyiz

Fakat bu kadar kolaylığa rağmen yine de kredi kartımızın güvenliğini sağlamak adına sanal kart kullanmaya dikkat etmeliyiz. Sanal kart gerçek kartımızın bilgilerini içermediğinden  kötü niyetli kişilerin eline kart bilgilerimizin geçmesini önlemiş olabiliyoruz. Aksi halde kredi kartımızın ön ve arka yüzündeki bütün numaralar karşımızdaki kişinin eline geçebilir. Bazı siteler kartımızın güvenliğini sağlasa da kendi önlemimizi kendimiz almak daha da güvenli olacaktır.

Sanal kartı bankamızın internet sitesinden istediğimiz limitte kolayca oluşturulabiliyor. Alış-verişte kullanacağımız kadar limit oluşturmak bize kolaylık sağlayacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER