İnternet Niçin Yavaşladı

Türkiye’nin bazı bölgeleri içerisinde internet erişiminde bir problem yaşanıyor.

1466000188242

Türkiye’nin bazı bölgeleri içerisinde internet erişiminde bir problem yaşanıyor. Problemin, yurtdışındaki fiber altyapısında oluşan bir arızadan dolayı kaynaklandığı da bildirildi. Bugün saat 15.00 itibari ile Google, Gmail ve de YouTube gibi internet sitelerine erişimde problemler yaşandı.

Bazı operatörlerden hizmet almakta olan aboneler, bu sitelere hiç bir şekilde giremedi. Bazı aboneler ise internet hızının yavaşlamış olduğu şikayetinde bulundu.

Sosyal medya üzerinde Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın bir erişim engeli kararı sebebi ile sorun yaşandığı mesajları da paylaşıldı. Fakat edinilmiş olan özel bilgilere göre, yurtdışı fiber hatlardaki bir kopma sebebi ile bazı bölgeler içerisinde internet hızında yavaşlama meydana gelmiş olduğu da öğrenildi..

RİB’in erişim engelleme kararı ise, bir tane internet sitesinin müstehcenlik içermekte bulunan tek bir içeriğine yönelik olarak alınmış. Fiber altyapıda yaşanmış olan bu teknik sorunun bir saat içerisinde giderilecek olduğu da yine açık bir şekilde belirtildi.

İnternetteki yaşanmakta olan bu problemi çeşitli sosyal medya platformlarında dile getirmekte bulunan kullanıcılar, Facebook ile beraber YouTube ve de Google’a erişimin fazlası ile yavaşladığından şikayet etmekte.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER