Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

iOS 10’daki Bu Özellik Çok Konuşulacak

Yeni nesil işletim sistemi ile alakalı detaylar gün ışığına çıkmaya aralıksız olarak devam ediyor.

iOS 10’daki Bu Özellik Çok Konuşulacak
16 Haziran 2016 - 13:00 'de eklendi ve 81 kez görüntülendi.

Yeni nesil işletim sistemi ile alakalı detaylar gün ışığına çıkmaya aralıksız olarak devam ediyor.
Apple şirketi, herhangi bir tane ürününü tanıttığı zaman belirli yeni özelliklerinden ve de öne çıkan yeteneklerden bahsetmekte, bazı yenilikleri ise hiç bir şekilde açıklamaz. Apple şirketinin klasik huyudur bu. İşte bu açıklanmamış olan yeniliklerin keşfedilmesi gerekmektedir. iOS 10 ile beraber gelecek Haritalar uygulamasında da bahsettiğimiz durum söz konusudur.

Yeni Haritalar isimli uygulaması, arabanızı park etmiş olduğunuz yeri bulmanızı sağlayacak. Büyük bir otoparka arabanızı güzel bir şekilde park ettiniz diyelim, Haritalar uygulamasını açarak, arabanızın olduğu yeri basit bir şekilde bulabileceksiniz. Ekran görüntüsü bu işe yarayan özelliğin nasıl olduğunu da açık bir şekilde gösteriyor.

Her şeye karşın bu dikkat çekici özelliğin tam olarak nasıl çalışmakta olduğu ise belli değil. Haritalar uygulaması, hareket durmuş olduğu zaman iPhone’un konumunu otomatik olarak alıp, işaretleyebilir. Uygulama işaretli yerin konusunda kullanıcıya bildirim yaparak, arabaya geri dönebilmek için yol tavsiyesi de verebilir. Tabii ki bunlar genel olan bir kullanım için bahsedilen bazı olasılıklar. Değişik bir kaynak bu özelliğin yalnızca CarPlay ile bağlantılı bir durumda olduğunu da düşünüyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER