Kahve Sevenlere Müjde!

Artık kahve içen arkadaşlarına, akrabasına ya da dostuna kahve zararlı kanser yapıyor gibi söylemleri kullanmak tamamen yersiz olacak..

5761415fc03c0e5dfcc1da34

Artık kahve içen arkadaşlarına, akrabasına ya da dostuna kahve zararlı kanser yapıyor gibi söylemleri kullanmak tamamen yersiz olacak.. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yapmış olduğu çok detaylı durumdaki özel araştırmasının sonuçlarına göre kahve tüketimin kansere hiç bir şekilde sebep olmadığını resmi bir şekilde kanıtlayarak açıkladı..

DSÖ’nin Uluslararası Kanser Araştırmalarının Ajansı, kahvenin kansere yol açmakta olduğuna yönelik ”yeteri kadar kanıt bulunmamakta olduğunu” yapmış olduğu resmi bir açıklaması içerisinde açık olarak bildirdi.
Ancak çok sıcak bir durumda tüketilmekte olan bütün içeceklerin belirli bir süre sonrasında gırtlak kanserine ne olabileceği de açıklama içerisinde yerini aldı.

Yaklaşık olarak 1.000 tanenin üstünde detaylı bir şekilde gerçekleştirilmiş olan çalışmanın hemen sonrasında kahvenin kansere yol açmakta olan ürünler listesinde hiç bir şekilde sınıflandırılamayacak olduğu da resmi olarak belirtildi. Fakat örgüt çalışmasının kapsamında, çok sıcak bir şekilde tüketimi gerçekleştirilmekte olan içeceklerin gırtlak kanserine yol açmasının riskine ise dikkatleri çekmeyi de hiç bir şekilde ihmal etmedi.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER