KPSS İçin Tercihler Başladı

Kamu kurum ve de kuruluşlarının kadro ile pozisyonlarına yerleştirme yapmak maksadı ile adaylardan tercih alma işlemleri resmi olarak başladı.

576bf02a67b0a91cb8c1a359

Kamu kurum ve de kuruluşlarının kadro ile pozisyonlarına yerleştirme yapmak maksadı ile adaylardan tercih alma işlemleri resmi olarak başladı. Adaylar tercihlerini internet yolu ile ÖSYM’ye gönderebilecekler. İnternetten tercih gönderme ile alakalı işlemleri 1 Temmuz tarihi içerisinde sona erecek.

Adaylar da, yerleştirme ücretlerini, tercihlerinin sisteme kayıtlarını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan bir tanesine veya ÖSYM’nin internet sayfası içerisinde yer almakta olan ‘‘ödemeler’’ isimli alanından kredi kartı ve banka kartı ile yatırabilirler. Yerleştirme ücretinin ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak durumdaki olan adaylar için 11 Temmuz tarihinde mesai saatinin bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında yer almakta olan ‘‘ödemeler’’ alanı içerisinde kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapacak durumda olan adaylar için ise 11 Temmuz saat 23.59’u gösterdiğinde sona erecek. Bu süre içerisinde yerleştirme ücretini yatırmamış olan adayların bu yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri de geçersiz sayılacak ve bu tercihler hiç bir şekilde yerleştirme işlemine alınmayacak.

Genel Yönetmelik gereğince; KPSS – 2014/2 ile birlikte 2015/1 ve de 2015/2 yerleştirme işlemlerinin sonucu 2014 – KPSS puanı ile birlikte herhangi bir kadro veyahut pozisyona yerleştirilen adaylar, atamaları yapılsın veyahut yapılmasın, 2014 – KPSS puanları ile birlikte bu yerleştirme işlemi için hiç bir şekilde tercih yapamıyor.

Adayların alakalı kılavuzda yer alan kadro ve de pozisyonları tercih edebilmeleri maksadı ile, 5 ila 6 Temmuz 2014 ve de 27 ila 28 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleştirilmiş olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2014 – KPSS Lisans ve de 2014 – KPSS Ortaöğretim / Önlisans) bir tanesine girmiş ve de bu sınavların en az bir tanesinden alakalı KPSS puanını almış olmaları gerekmekte.

Aynı öğrenim düzeyi içerisinde birden fazla diplomaya sahip bulunan adaylar, aynı anda her iki tane diplomalarında yazan programlara yönelik tercihlerini yapabilecek. Adaylar ayrıca, tercih zamanı bitene kadar, sisteme işlenmiş olan tercihlerde değişiklikler yapabilecek. Süresi tamamlandıktan sonrasında tercihlerde hiç bir şekilde değişiklik yapılamayacak.

Mezun olunmuş bulunan program ile alakalı nitelik koşulunun karşılanmadığı bir sözleşmeli pozisyona tercihlerin arasında yer verilmesi ve de yerleştirilme durumunda ilgili kurum tarafından adayların ataması kesinlikle yapılmaz. Adayların da, mağduriyete uğramamaları maksadı ile tercihlerini internet ile ÖSYM’ye göndermeden daha önce bütün tercihlerinin durumlarına uygun bir şekilde olduğundan emin olmaları gerekmekte. Mezun olunan ortaöğretim / ön lisans / lisans programı tercih edilmekte olan kadro için aranan nitelikler ile uyumlu değil ise gerçekleştirilen tercih sistem tarafındanda kabul edilmeyecek.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER