Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

Kral Selman’a Devlet Nişanı

Kral Selman’a Devlet Nişanı
13 Nisan 2016 - 8:17 'de eklendi ve 158 kez görüntülendi.

Suudi Arabistan Kralı’na ”Devlet Nişanı” veren Cumhurbaşkan’ı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin ve Suudi Arabistan’ın sizin desteğinizle işbirliğini her alanda derinleştirmesi, bölgesel ve küreses barış için bir fırsattır. Bu sebepten dolayı kadim dostluğumuzun en anlamlı sembolü olacak bu nişanı size takdim etmekten büyük memnuniyet duyuyorum dedi.

Cumhurbaşkanımızın davetlisi olarak bir gün önce Türkiye’ye gelen Kral Selman Bin Abdülaziz Cumhurbaşkanlığı Saray’ında resmi törenle karşılandı. Recep Tayyip Erdoğan Değerli kardeşim diye hitap ettiği Kral Selman’a devlet nişanı verdi.Ardında törende yaptığı konuşmada şunları söyledi;

570d470f18c7736a784bac22

”Bugün değerli kardeşim,değerli dostum Hadimul Haremeyn Eş Şerifeyn Selman Bin Abdülaziz’e Devlet Nişanıo takdim etmek üzere toplanmış bulunmaktayız. Değerli dostum,azizi kardeşim tahta çıktığınız günden bu yana ülkelerimiz arasında dostane ilişkilerin olmasında büyük katkılar sağladınız. İki toplum arasında kökünü tarihten alan dostluk ve kardeşlik bağlarını daha da güçlendirilmesine yönelik güçlü bir irade gösterdiniz.” diye bir konuşma yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan Cumhubaşkanı seçilmesinden sonra ikinci Devlet Nişanı’nı Suudi Arabistan Kral’ına vermiş oldu. Ekim 2015 Belçika Kral’ı Phillippe’ye ilk Devlet Nişanı’nı takdim etmişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER