LYS 2016 Sınavının Sonuçları

578c8fce18c7736e186a3afc

LYS sınav sonuçları için dün heyecanlı bir bekleyiş bitti. Milyonlarca kişinin beklemiş olduğu LYS sınav sonuçları da dün ÖSYM’nin resmi internet sitesi üstünden açıklandı. LYS sonuçlarının açıklanmasının hemen sonrasında sosyal medya üzerinde adeta bir ”LYS” rüzgarı esmeye başladı..

Darbe girişimi sebebi ile daha sonra açıklanacak olduğu iddia edilen LYS sonuçları için dün ÖSYM üzerinden flaş bir açıklama getirilmişti. Bugün öğle saatlerinde açıklanacak olduğu duyurulan LYS sınav sonuçlarının açıklanmamış üzerine öğrenciler sosyal medya hesaplarının üstünden adeta isyan etti.

Milyonlarca öğrencinin büyük bir heyecanla beklemekte olduğu LYS sınav sonuçları bugün ÖSYM sonuç açıklama sistemi üstünde erişime açıldı.

LYS sonuçları ile alakalı olarak adaylara sonuç belgeleri gönderilmeyecek. Adaylar LYS sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve de şifreleri ile beraber ÖSYM’nin internet adresi üstünden, sms ve mobil uygulamalarından kolay bir şekilde öğrenebilecekler. İnternet sayfasında yer alan duyurular adaylara tebliğ hükmünde olarak YGS sonuçları da LYS sınavının sonrasında internet üzerinde duyurulacak sınav sonuç bilgileri arasında yer alacaktır.

İyi bir üniversiteye girebilmek için emek harcayan binlerce aday için heyecanlı bir bekleyiş bitti.
ÖSYM de, bugün akşamüstü sonuçları resmi bir şekilde açıkladı. Fakat, açıklanmadan hemen önce adayların heyecanlı bekleyişleri sosyal medyaya da yansımaya başladı.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER