LYS Soruları İnternet Üzerinde

ÖSYM, LYS-2 ile birlikte LYS-5 ve de LYS-3 oturumlarının soru kitapçıklarını ile cevap anahtarlarını internet adresi üzerinden yayınladı.

576ff07bc03c0e11ace1dc33

ÖSYM, LYS-2 ile birlikte LYS-5 ve de LYS-3 oturumlarının soru kitapçıklarını ile cevap anahtarlarını internet adresi üzerinden yayınladı.

Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS)’nın kapsamında 25 Haziran tarihi içerisinde yapılan LYS-2 içerisinde fizik ile birlikte kimya ve biyoloji, LYS-5 içerisinde Almanca ile birlikte Fransızca ve İngilizce, 26 Haziran tarihinde uygulanan LYS-3 içerisinde Türk Dili ve Edebiyatı ile beraber coğrafya testlerinin soruları ile cevap anahtarı ÖSYM’nin internet adresi üzerinden yayınladı. Adaylar soruları inceleyip tahmini netlerini ve puanlarını kolay bir şekilde hesaplayabilir. ÖSYM öte yandan, LYS sorularının link dışında sosyal medya üzerinde paylaşılmaması konusunda adayları yapmış olduğu bir duyuru ile de uyardı. Duyuruda paylaşım yapmakta olanlar hakkında yasal işlem tesis edilecek olduğu belirtildi.
ÖSYM, sosyal medya hesapları üzerinden 2016 LYS sorularını paylaşacak olanlar hakkında yasal işlem başlatılacağını resmi olarak duyurdu. ÖSYM, 2016 soru ve de cevap anahtarlarının telif hakkının kapsamında görsel, işitsel ve de yazılı basında yalnızca link olarak paylaşılabileceği konusunda çok net bir uyarıda bulundu.

”Sosyal medya üstünden 2016-LYS sorularını paylaşmakta olan hesaplar tespit edilecek olup hesapların hakkında yasal işlemler tesis edilecektir. 2016 – LYS soruları telif hakkının kapsamında olup soru ve de cevap anahtarı kesinlikle görsel, işitsel ve de yazılı basında sadece LİNK şeklinde paylaşılabilir.” açıklaması yer alıyor.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER