Öğretmen Adaylarına Müjdeli Olan Bir Haber

Milli Eğitim Bakanlığı, Suriye uyruğuna sahip çocukların yaşadığı illere ihtiyaçlara göre öğretmen alımı yapacak.

1466063843374

Milli Eğitim Bakanlığı, Suriye uyruğuna sahip çocukların yaşadığı illere ihtiyaçlara göre öğretmen alımı yapacak.
Milli eğitim Bakanlığının tarafından kararlaştırılan, Suriyeli öğrenciler amacı ile öğretmen istihdam etme programında ilk adım da resmi olarak atıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin ihtiyaçlarına göre atamaların yapılacak olduğu sistemde, öğretmenler 5 senelik bir sözleşme imzalayacak ve de 2600 Liralık bir ücret alacak.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün tarafından yapılmış olan duyuruda, ”Bakanlığımızın Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün koordinesinde ülkemizde yaşamakta bulunan Suriyeliler için öncelikle ilkokul düzeyinde öğrenciler olmak üzre; 01 Ağustos ila 15 Eylül 2016 tarihlerinin arasında ”Örgün Eğitime Uyumun Programı (İlkokul Seviyesinde Türkçeye Hazırlık Programı)” düzenlenecek olması planlanmaktadır. Yeterli öğrenci başvurusu bulunduğu takdirde sınıflar açılacaktır.

Söz konusu bu program içerisinde görev yapmak üzre Sınıf Öğretmeni ile birlikte Türkçe Öğretmeni, Formasyon almış bulunan Türk Dili ve de Edebiyatı Bölümünün mezunlarına (ücretli ve ataması gerçekleşmemiş öğretmenler) ihtiyaç duyuluyor. Başvuruda bulunmuş olan öğretmenler Bakanlığımız tarafından ”Eğitici Eğitimi Programı”na da tabii tutulacak..

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER