Polis Akademisi İçin Öğrenci Alınacak

Polis Akademisinin Güvenlik Bilimleri Enstitüsünde faaliyet göstermekte olan yüksek lisans ve de doktora programlarına 2016 ila 2017 eğitim öğretim senesi güz dönemi için öğrenci alımı yapılacak.

5770fb5867b0a977c867c7c3-1

Polis Akademisinin Güvenlik Bilimleri Enstitüsünde faaliyet göstermekte olan yüksek lisans ve de doktora programlarına 2016 ila 2017 eğitim öğretim senesi güz dönemi için öğrenci alımı yapılacak.

Polis Akademisinin Güvenlik Bilimleri Enstitüsünün Yüksek Lisans kısmına öğrenciler, Güvenlik Stratejileri ve de Yönetimi, İstihbarat Araştırmaları ile birlikte Suç Araştırmaları, Uluslararası Güvenlik (Türkçe ve de İngilizce), Ceza Adaleti, Ulaşımın Güvenliği ve Yönetimi ve Adlı Bilimler branşlarında başvurular yapabilecek.

Her branş için 1’inci ve de 2’nci dönem 10’ar tane öğrencinin alınacak olduğu programlara başvuracak adaylarda aranan mezuniyet şartı şu şekilde;
”Polis Akademisinin ilk derecedeki amirlik eğitim veren birimlerinden mezun durumda olanlar İktisadi ve de İdari Bilimler Fakültelerinin Siyaset ile Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve de Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Maliye, Siyaset Bilimi, İktisat ( Ekonomi ) ve de İşletme Bölümleri, Fen Edebiyat Fakültelerinin ise Sosyoloji ile birlikte Psikoloji, Felsefe, Antropoloji, ve de Tarih bölümleri Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesinin Bölümleri ile Harp Okullarının mezunları.”

Adli Bilimlerin Yüksek Lisans Programına başvurularda herhangi bir bölüm şartı aranmaz iken, yurt dışı fakültelerden istenmekte olan fakülteler ile ”denkliği ve de eşdeğerliği kabul edilmiş” bazı bölümlerinden mezun olanlar başvuru yapabilecek.

Doktora programlarına başvurunun şartları;

Doktora bölümlerine de Güvenlik Stratejileri ve de Yönetimi ile Uluslararası Güvenlik branşları kapsamında 10’ar tane öğrenci kabul edilecek.

Başvuracak olan adaylarda Güvenlik Bilimleri Enstitüsü ile öteki üniversitelere bağlı bulunan enstitülerin Siyaset ile birlikte Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimleri, Maliye, İktisat ( ekonomi ), İşletme, Psikoloji, Sosyoloji, Antropoloji, Felsefe, Tarih, Hukuk ve de İletişim alanlarındaki tezli yüksek lisans programlarla Harp Okulundan mezun olma şartları aranacak.

İlgilenenler ise, başvuru için istenen belge, aranmakta olan öteki şartlar ve de sınav takvimine yönelik bilgilere Polis Akademisinin web adresinden ulaşabilecekler

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER