Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

Rezervasyon Patlaması Yaşanıyor

Ayvalık ile birlikte Ören, Akçay, Güre ve de Altınoluk gibi Kuzey Ege’nin en önemli turizm merkezlerinin yer aldığı Edremit Körfezi’nde

Rezervasyon Patlaması Yaşanıyor
14 Haziran 2016 - 21:17 'de eklendi ve 93 kez görüntülendi.

Ayvalık ile birlikte Ören, Akçay, Güre ve de Altınoluk gibi Kuzey Ege’nin en önemli turizm merkezlerinin yer aldığı Edremit Körfezi’nde yer alan otel ile pansiyonlar, Ramazan Bayramı’nın 9 gün şeklinde açıklanmasından hemen sonra hızlı bir şekilde rezervasyon almaya başlar iken, doluluk oranları da bugünden yüzde 80’i bile aştı.

Senede yaklaşık olarak 3 milyon geceleme ile iç turizmde lider bir durumda olan Balıkesir’in Kuzey Ege kıyıları en önemli turizm merkezlerini barındırmakta. Cunda Adası ve de Sarımsaklı Plajı ile fazla sayıda ada, koy ve plajları ile ünlü Ayvalık, denizlerinin temizliği ve de mavi bayrakları ile tanınan Burhaniye, Edremit ilçeleri, 25 bin tanenin üstünde yatak kapasitesi ve 127 bin tane civarında ikinci konutuyla her sene yerli turistler tarafından çok sık tercih ediliyor.

Edremit Körfezi içerisinde yaz ayı nüfusu, günübirlikçilerin de etkisi ile 3 milyonu geçmekte.

Kuzey Ege bölgesi içerisinde bayram rezervasyonları hızlı bir şekilde başladı; doluluk yüzde 80’leri de buldu
Edremit Belediyesinin kuruluşlarından bir tanesi olan Ed- Bel Limited Şirketinin Genel Müdürü görevinde bulunan İbrahim Yakın, Ramazan Bayramının tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının hemen sonrasında rezervasyonların hızla artmakta olduğunu söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER