Rusya’daki Liderliğimizi 3 Günde Geriye Aldık

Yedi ay sonrasında Türkiye turlarının satışı yasağının kaldırılmasından hemen sonra Türkiye, Rusya içerisinde üç günde en popüler destinasyon konumunda oldu.

577a11a918c7735f30d78961

Yedi ay sonrasında Türkiye turlarının satışı yasağının kaldırılmasından hemen sonra Türkiye, Rusya içerisinde üç günde en popüler destinasyon konumunda oldu.

Rusya’da Türkçe yayın yapmakta olan Gazetem gazetesinin internet sayfası içeriğinde yer alan bir habere göre Türkiye, Rusya turizminin pazarında sahip olduğu en popüler destinasyon liderliğini fazla geçmeden üç gün içinde geri aldı.

Uçak biletini arama motorlarının verilerine göre Moskova ve Antalya uçuşları için istekte % 30 oranında bir artış fark edildi.

Tur operatörlerini beklemekte olan en büyük problem ise daha öncesinde müşterilerinin rezervasyonlarını yapmış oldukları öteki destinasyonları, Türkiye ile değiştirmesinin isteği olarak gösterilmekte. Türkiye’ye turların satışlarına yönelik yasağın kaldırılmasının resmi olarak duyurulmasından sonra hemen ertesi gün Türkiye turları paketleri de satışa çıktı. İsminden de belli olan Rus arama motoru Yandex’in seyahat araması hizmeti vermekte bulunan Yandeks.Puteshestviya’nın verilerine göre kısa bir süre sonrasında Türkiye en popüler destinasyon konumunda oldu.

Tur firmasının temsilcisi görevinde bulunan İgor Blinov, Kommersant’a gerçekleştirmiş olduğu açıklamada yasağın kalktığı günün hemen ertesi Cuma gününde Türkiye turları tüm satışların %6,7 oranında iken Cumartesi gününde ise %38,8 ve de Pazar gününde %35,6 şeklinde gerçekleşti.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER