Selfie Bağımlılığı Sebebiyle Ölebilir

İngiltere’de yaşamını devam ettiren Jacqui Ryland, günde 100 defa özçekim yapıyor ve de buna adeta bağımlı bir durumda.

5767ce2d18c773669c987977

İngiltere’de yaşamını devam ettiren Jacqui Ryland, günde 100 defa özçekim yapıyor ve de buna adeta bağımlı bir durumda. Fakat genç kadının bu alışkanlığı onun yaşamını tehlikeye atmasına da sebep oldu. Ryland, daha da güzel görünebilmek maksadı ile dışardan bir doktor tavsiyesi bile olmadan ve de ihtiyacı bulunmadan büyüme hormonu almakta. C grubu ilaçlar şeklinde geçen büyüme hormonu ilaçlarını kendisine enjekte eden 29 yaşında olan Ryland, bunun öte yandan yasal olmadığını fakat cildini güzelleştirdiğini, genç göstermekte olduğunu ve de tırnakları ile saçlarını daha da güçlü yaptığını söylüyor.

Fakat bu ilaçların çok fazla yan etkisini bulunduğunu da söyleyen genç kadın yaşamını riske ettiğini ve de bunun farkında olduğunu açıklıyor.

Ryland gerçekleştirmiş olduğu özel bir konuşmasında ise; ”Yan etkileri çok fazla tehlikeli olabilmekte. Mesela bir tane kanser hücresi var ise bunu daha da çok büyütüyor. Bağımlılık yapmakta çünkü gençleştirdiğini görmektesiniz ve bundan hiç bir şekilde kurtulamıyorsunuz. Bırakır bırakmaz ise kilo alıyorum, yorgun bir durumda hissediyorum ve daha da az pozitif olmaktayım.” şeklindeki ifadelerine de geniş bir şekilde yer veriyor.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER