Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

Selfie Bağımlılığı Sebebiyle Ölebilir

İngiltere’de yaşamını devam ettiren Jacqui Ryland, günde 100 defa özçekim yapıyor ve de buna adeta bağımlı bir durumda.

Selfie Bağımlılığı Sebebiyle Ölebilir
27 Haziran 2016 - 11:26 'de eklendi ve 96 kez görüntülendi.

İngiltere’de yaşamını devam ettiren Jacqui Ryland, günde 100 defa özçekim yapıyor ve de buna adeta bağımlı bir durumda. Fakat genç kadının bu alışkanlığı onun yaşamını tehlikeye atmasına da sebep oldu. Ryland, daha da güzel görünebilmek maksadı ile dışardan bir doktor tavsiyesi bile olmadan ve de ihtiyacı bulunmadan büyüme hormonu almakta. C grubu ilaçlar şeklinde geçen büyüme hormonu ilaçlarını kendisine enjekte eden 29 yaşında olan Ryland, bunun öte yandan yasal olmadığını fakat cildini güzelleştirdiğini, genç göstermekte olduğunu ve de tırnakları ile saçlarını daha da güçlü yaptığını söylüyor.

Fakat bu ilaçların çok fazla yan etkisini bulunduğunu da söyleyen genç kadın yaşamını riske ettiğini ve de bunun farkında olduğunu açıklıyor.

Ryland gerçekleştirmiş olduğu özel bir konuşmasında ise; ”Yan etkileri çok fazla tehlikeli olabilmekte. Mesela bir tane kanser hücresi var ise bunu daha da çok büyütüyor. Bağımlılık yapmakta çünkü gençleştirdiğini görmektesiniz ve bundan hiç bir şekilde kurtulamıyorsunuz. Bırakır bırakmaz ise kilo alıyorum, yorgun bir durumda hissediyorum ve daha da az pozitif olmaktayım.” şeklindeki ifadelerine de geniş bir şekilde yer veriyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER