Sınavlara çalışma taktikleri

Sınavlara çalışma taktikleri

Önemli bir sınavınız var ve siz nerden başlayacağınız konusunda emin değilseniz bu yazımızı  okuduktan sonra artık size uygun gelen çalışma metotlarından birisini uygulayacaksınız demektir. Nedir bu metotlar ve ne gibi fayda sağlar?

Her şeyin başı plan… İlk yapmanız gereken kendinize uyan günü gününe ve hatta  saati saatine plan yapmak her bir dersin konusunun tek tek ders videolarını izledikten sonra testlerini çözüp, durumunu kontrol etmek.

Bir kez çalıştınız tamam ama olay burada bitmedi. Çünkü unutmamak için sınava kadar tekrar şart.

Ve tabi ki çalışma ortamı…. Çalışırken herhangi dikkatinizi dağıtacak araç, gereç vs. bulundurmamaya özen gösterin. Sessiz ve ferah olmasına dikkat edin, odanızı sık sık havalandırmayı unutmayın.

Kendinizi motive edip, 1 saatte 15 dk mola vererek daha verimli ders çalışabilirsiniz. Elinizden geldiğince dinlenme molalarını çalışma masanızdan uzak temiz havada geçirmeye özen gösterin.

Not tutmaya özen gösteriniz. Çalışmak için kopya kağıtları hazırlayınız (sadece çalışmak için olduğunu unutmayın )Emin olun böyle kısa ve net daha çok aklınıza girecektir.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER