Susuzluk Bütün Vücudu Alt Üst Etmekte

Uzman Diyetisyenlerden Pınar Kural Enç, gündelik yaşamda ihmal ettiklerimizin ilk sırasında su içmenin geldiğini açıkladı.

575ab9f6c03c0e53681f3da5

Uzman Diyetisyenlerden Pınar Kural Enç, gündelik yaşamda ihmal ettiklerimizin ilk sırasında su içmenin geldiğini açıkladı. Enç sonrasında ise, ”Az su içiyor olmak vücudun bütün dengesini alt üst edebilmektedir. Az su içmekte olanlarda yorgunluk, dikkat güçlüğü ve de hafıza bozuklukları görülebilir” ifadelerine yer verdi.

Uzman Diyetisyenlerden Pınar Kural Enç, konuya yönelik olarak gerçekleştirmiş olduğu açıklama içerisinde, ”Özellikle de bazılarımız için büyük bir eziyettir sanki o bir bardak suyu bitirebilmek. Fakat sağlığın korunması ve de canlılığın devam ettirilebilmesi için gerekli bir numaralı madde kesinlikle sudur. Vücudumuzun da %55 ila %75’lik bir bölümünü oluşturur. Su öte yandan; metabolizmanın düzenlenmesinde ve de vücudumuzdaki bütün reaksiyonlarda görevli durumdadır” şeklindeki ifadelerine de yer verdi.

Suyun zayıflama üstüne olan etkisinin gözardı edilemeyecek kadar çok olduğunu dile getirmekte olan Enç; ”Mide içerisinde oluşturmuş olduğu hacimden ötürü daha az yemeyi ve de metabolizmayı çalıştırarak günlük harcanan enerjiyi çoğaltmaktadır. Bütün bunlar detaylı bir şekilde düşünüldüğünde ise su içmek kesinlikle bir eziyet olmamalı, aksine daha çok keyif vermelidir” ifadeleri ile konuştu.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER