Ogretmenler.ORG
gold home felsefe yazıları

Susuzluk Bütün Vücudu Alt Üst Etmekte

Uzman Diyetisyenlerden Pınar Kural Enç, gündelik yaşamda ihmal ettiklerimizin ilk sırasında su içmenin geldiğini açıkladı.

Susuzluk Bütün Vücudu Alt Üst Etmekte
19 Haziran 2016 - 14:18 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

Uzman Diyetisyenlerden Pınar Kural Enç, gündelik yaşamda ihmal ettiklerimizin ilk sırasında su içmenin geldiğini açıkladı. Enç sonrasında ise, ”Az su içiyor olmak vücudun bütün dengesini alt üst edebilmektedir. Az su içmekte olanlarda yorgunluk, dikkat güçlüğü ve de hafıza bozuklukları görülebilir” ifadelerine yer verdi.

Uzman Diyetisyenlerden Pınar Kural Enç, konuya yönelik olarak gerçekleştirmiş olduğu açıklama içerisinde, ”Özellikle de bazılarımız için büyük bir eziyettir sanki o bir bardak suyu bitirebilmek. Fakat sağlığın korunması ve de canlılığın devam ettirilebilmesi için gerekli bir numaralı madde kesinlikle sudur. Vücudumuzun da %55 ila %75’lik bir bölümünü oluşturur. Su öte yandan; metabolizmanın düzenlenmesinde ve de vücudumuzdaki bütün reaksiyonlarda görevli durumdadır” şeklindeki ifadelerine de yer verdi.

Suyun zayıflama üstüne olan etkisinin gözardı edilemeyecek kadar çok olduğunu dile getirmekte olan Enç; ”Mide içerisinde oluşturmuş olduğu hacimden ötürü daha az yemeyi ve de metabolizmayı çalıştırarak günlük harcanan enerjiyi çoğaltmaktadır. Bütün bunlar detaylı bir şekilde düşünüldüğünde ise su içmek kesinlikle bir eziyet olmamalı, aksine daha çok keyif vermelidir” ifadeleri ile konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER