Tadına Hiç Bakmadan Tuz Atmaktayız!

Uzmanlar tarafından devamlı olarak uyarılar yapılmakta olan tuz ve de şeker kullanımına yönelik 18 ila 60 yaş grubundan denekler ile gerçekleştirilen bir araştırma çarpıcı bir gerçeği de ortaya çıkartmış oldu;

5763dec6c03c0e3098a19c98

Uzmanlar tarafından devamlı olarak uyarılar yapılmakta olan tuz ve de şeker kullanımına yönelik 18 ila 60 yaş grubundan denekler ile gerçekleştirilen bir araştırma çarpıcı bir gerçeği de ortaya çıkartmış oldu; Yemeklerin tadına hiç bir şekilde bakmadan tuz atmakta olanların oranı yüzde 41 seviyesinde!

İstanbul ili içerisinde 15 ila 30 Mayıs tarihlerinin arasında 18 ile 60 yaş grubunda 120 tane kadın ve de 120 tane erkek ile gerçekleştirilen araştırmanın sonucunda; katılımcılardan yüzde 92’lik kısmı tuz ile şeker tüketiminin insan sağlığına zararlı bir durumda olduğunu açıkça belirtti. Fakat ”Yemiş olduğunuz yemeklere ne sıklıkta tuz eklemektesiniz?” şeklindeki sorusuna ise katılımcıların yüzde 41’lik bir kısmı ”Yemeklerin tadına hiç bakmadan”, yüzde 32’lik kısmı ise ”Yemek süresince” cevaplarını verdi.

Duyu laboratuvarından Sensumer’in yaptırmış olduğu araştırmada 18 ila 34 yaş grubundaki katılımcıların şeker tüketme eğilimlerinin çok daha yüksek bir durumda olduğu ortaya çıkar iken, 35 yaşın üstü katılımcılarda ise tuz tüketme konusundaki eğiliminin daha da yüksek bir durumda olduğu görüldü. Bir farklı çarpıcı sonuç ise eğitim seviyesi biraz daha yükseldikçe tuz ve de şekere olan bağımlılığın düşüyor olması oldu.

Katılımcıların yüzde 35’lik kısmı, ”Son iki sene ile karşılaştırdığınızda tuz ve şeker kullanım oranınız ne oranda değişim gösterdi?” şeklindeki sorusu üstüne ise, tuz ve şeker tüketimini azaltmış olduklarını belirtti.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
2
ONLİNE SINAV
40
ADET SORU
8
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KPSS
DERS DOKÜMANLARI
KATEGORİLER